18 lipca 2020 roku o godzinie 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie odbędzie się piąta Uroczysta Gala Finałowa Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO to najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur. Na scenie co roku możemy zobaczyć i posłuchać znakomitych śpiewaków operowych z całego świata, którzy,oprócz opery wykonują utwory muzyki rozrywkowej w zaskakujących aranżacjach.

- Z każdym rokiem festiwal bije własne rekordy, zdobywając coraz większą publiczność. To wszystko dzięki połączeniu wysokiego poziomu artystycznego, odpowiednio dobranego repertuaru, spektakularnej reżyserii, fantastycznej oprawy świetlno-multimedialnej, najwyższego poziomu realizacji dźwięku, co w połączeniu z wakacyjną aurą i klimatem mrągowskiego amfiteatru, usytuowanego nad samym brzegiem jeziora Czos, tworzy wyjątkową atmosferę wykwintnej uczty dla oka i ucha uczestników tego wydarzenia - zachęcają organizatorzy.

W tym roku podczas festiwalu wystąpią także legendy polskiej sceny: Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz


Na scenie jak co roku pojawią się także znakomici śpiewacy operowi: Joanna Moskowicz (sopran koloraturowy), Elena Bakanova (sopran), Katarzyna Zając-Caban (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Claudio Rocch (tenor, uczeń Mistrza Luciano Pavarottiego, Arkadiusz Anyszka (baryton),  Piotr Wołosz (bas), a także Olsztyński Chór Bel Canto.

Galę poprowadzi Jan Połowianiuk. Akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej i Raffaele Mascolo, a za reżyserię odpowiada Magdalena Wołosz.

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo opera festiwal amfiteatr Belcanto kultura 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij