Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom, którzy włamali się do domu 83-letniej mieszkanki Babięt.

W środę około godz. 16:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o podejrzeniu włamania do jednego z domów w miejscowości Babięta. Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. W rozmowie z pokrzywdzoną 83-letnią kobietą ustalili, że ta podczas popołudniowej drzemki usłyszała hałas wybitej szyby. Następnie w środku mieszkania zauważyła dwóch mężczyzn. Na szczęście udało się jej niepostrzeżenie uciec i schronić u sąsiadów, którzy zaalarmowali policję.

Po rozmowie z kobietą funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania, sprawdzili jej dom, gdzie zauważyli rozbitą szybę i szkło oraz liczne ślady krwi. Podejrzanych na posesji już nie było. Podczas sprawdzenia przyległego terenu policjanci zauważyli jednak dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać.

38-latek i 61-latek trafili wprost do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy miał ponad 3, a starszy blisko 2 promile. Dodatkowo po sprawdzeniu ich danych policyjnych systemach ustalono, że 61-latek figuruje jako osoba poszukiwana. Według zarządzenia Sądu Rejonowego w Olsztynie ma do odbycia karę 20 dni pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę. 

Według Kodeksu karnego za kradzież z włamaniem może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij