W niedzielę 5 lipca 2020r. sierż. szt. Rafał Syczew uczestniczył w wirtualnym biegu charytatywnym na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Celem Wirtualnego Biegu Charytatywnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone przez uczestników trafiają bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. 

Co ciekawe mrągowski funkcjonariusz w ubiegłym roku, po pokonaniu 4800 m zajął zaszczytne trzecie miejsce na podium w kategorii podoficerów Policji. W tym roku, funkcjonariusz pokonał ponad 20 kilometrową trasę. 

– Nie ukrywam, że bardzo żałuję, że w tym roku bieg nie mógł się odbyć na trasie w Szczytnie, bo to był jeden z moich docelowych startów, gdzie chciałem pobiec naprawdę mocno... Ale wszyscy wiem jak jest. – komentuje policjant Rafał Syczew. – Z samego rana wystartowałem w Wirtualnym Biegu Charytatywnym na Rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Aby zaliczyć bieg trzeba było pokonać 5 km, ja zrobiłem troszkę więcej... czyli 20,28 km - opowiada.

Mrągowski funkcjonariusz czynnie uprawiał sport już od szkoły podstawowej. Na początku była to piłka nożna, a teraz są to głównie długodystansowe biegi. Sport to jego sposób na aktywną formę spędzania czasu wolnego, ale też i dbanie o kondycję fizyczną, która jest niezbędna do wykonywania pracy w policji.

źródło: KPP w Mrągowie

 

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo policjant sport bieg charytatywnie 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij