Klub Radnych Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej poinformował, że radna Magda Lewkowicz przestała być członkiem klubu. Zapytaliśmy u źródła jakie były przyczyny rozstania ze stowarzyszeniem, do którego radna należała przez ostatnie kilka lat.

– Klub radnych MIS poinformował dzisiaj na swoim profilu społecznościowym, że złożyłaś rezygnację. Jakie były powody twojej decyzji?

Magda Lewkowicz: złożyłam rezygnację z klubu, ponieważ już w styczniu wystąpiłam ze stowarzyszenia. Moja decyzja podyktowana była różnym spojrzeniem na niektóre sprawy miasta oraz formę działań. Moja rezygnacja z klubu nie oznacza, że przechodzę do kogokolwiek. Jestem samodzielną radną, reprezentującą moich wyborców.

– Czy to oficjalne stanowisko? Wielu przeciwników może zarzucić, że podczas ostatnich sesji głosowałaś tak jak koalicja popierająca działania burmistrza.

– Oficjalnie i prawdziwie. Ostatnie głosowania i przyszłe były i będą moimi decyzjami, zgodnymi z własną analizą i punktem widzenia. Jeśli zaproponowane przez burmistrza rozwiązania będą mądre, to zamierzam je poprzeć. W innym wypadku będę mieć odmienne zdanie. 

– A jakie jest twoje zdanie w sprawie projektu podwyżek dla radnych? Jako radna podpisałaś się pod projektem, natomiast później w mediach społecznościowych zmieniłaś zdanie.

 Podjęłam pochopną decyzję podpisując projekt. Ale to w dalszym ciągu tylko projekt, więc będzie dopiero poddany głosowaniu na sesji. Będę przeciwko podwyżkom. A jeśli radni podejmą inną decyzję, przekaże podwyżkę dla  mrągowskich organizacji NGO.

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij