Dzięki otrzymanej informacji o pijanym mężczyźnie za kierownicą mikołajscy policjanci zatrzymali 35-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W piątek po godz.18:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o tym, że ulicami Mikołajek porusza się nietrzeźwy kierowca. We wskazane miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji. – Funkcjonariusze zauważyli opisany samochód na stacji paliw. Przy nim, na chwiejących się nogach, stał mężczyzna, który próbował zatankować auto. W środku siedziała kobieta i 8-letnie dziecko. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mało tego, po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalono, że ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych  – informuje asp. Dorota Kulig. Wkrótce z popełnionych przestępstw będzie tłumaczył się przed sądem.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mikołajki policja na sygnale interwencja 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij