Niestety nietrzeźwi, a co za tym idzie bezmyślni i niebezpieczni kierowcy, na naszych drogach wciąż stanowią zagrożenie. Policjanci nie ustają jednak w walce z nimi i nie mają wobec nich żadnej taryfy ulgowej. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Po godzinie 03.00 oficer dyżurny policji otrzymał informację o tym, że w pobliżu miejscowości Zgon kierowca opla signum uderzył w barierę energochłonną znajdującą się na moście. Z relacji wynikało, że kierujący może być nietrzeźwy, bo śpi w aucie. Świadkowie wyjęli kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu ewentualną ucieczkę. 

Pod wskazany adres niezwłocznie pojechał patrol policji. Na miejscu policjanci zastali opisane auto i śpiącego w nim mężczyznę, którego ciężko było dobudzić. Gdy w końcu to się udało, policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. 32-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalono tej nocy wracał z imprezy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony, to 3 lata. Ponadto 32-latek musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Druga interwencja miała miejsce w sobotę po godzinie 19.00 na ulicy Zwycięstwa w Pieckach. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena sharana. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 37-latek kierował mimo wcześniej spożytego alkoholu. W organizmie miał blisko 0,5 promila. Tym samym popełnił wykroczenie. Niestety, dodatkowo przerażające było to, że w aucie podróżowała z nim dwójka małych dzieci (7 i 4 lata). Żadne z nich nie jechało w obowiązkowym foteliku.

Podczas interwencji mężczyzna otrzymał 300 złotych mandatu za nieprawidłowe przewożenie dzieci oraz 50 złotych za brak obowiązkowego podczas kontroli drogowej prawa jazdy. Przed sądem będzie tłumaczył się za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij