Mrągowo podpisało porozumienie z olsztyńskim klubem siatkarskim. 25 czerwca do miasta przyjechali: Daniel Castellani - trener Indykpolu AZS Olsztyn a także były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Tomasz Jankowski - prezes klubu i siatkarze: Remigiusz Kapica i Mateusz Poręba. 

- Miasto Mrągowo bierze udział w projekcie Partnerstwa Lokalnego, którego autorem jest Klub Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie - mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. -  Projekt  powstał z myślą o budowie trwałej, partnerskiej współpracy pomiędzy Miastami, Gminami województwa Warmińsko-Mazurskiego a Klubem Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie. Jego celem jest dążenie do realizacji pozytywnego i efektywnego promowania wizerunku Miasta przez Klub w czasie występów męskiej drużyny Indykpol AZS Olsztyn w siatkarskiej Plus Lidze. Istotnym aspektem jest także propagowanie zdrowego trybu życia, promowanie piłki siatkowej w województwie Warmińsko-Mazurskim a także wspieranie partnerskiej relacji Miasta z Klubem. Dzięki udziałowi w projekcie nasza młodzież zobaczy jak wygląda siatkówka na profesjonalnym poziomie i – co bardzo ważne - skorzysta z pokazowych treningów prowadzonych przez zawodników AZS-u. Być może, dzięki takim treningom, doczekamy się w Mrągowie przyszłego zawodnika Plus Ligi.

Dzięki współpracy 200 uczniów mrągowskich szkół będzie mogło wziąć udział w meczu siatkarskim Indykpol AZS Olsztyn, transmitowanym przez telewizję Polsat. Jeżeli warunki sanitarne, związane z epidemią koronawirusa pozwolą, to sportowe wydarzenie odbędzie się jesienią tego roku. Dodatkowo siatkarze zorganizują w Mrągowie pokazowe treningi!

źródło: UM w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij