25 czerwca 2020 roku (czwartek) odbyło się Zgromadzenie Wspólników Spółki Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki sp. z.o.o. Według wicestarosty powiatu mrągowskiego było to spotkanie ostatniej szansy na przywrócenie funkcjonowania wyłączonych oddziałów mrągowskiego szpitala.

– Panie, mieszkanki naszego prawie 50-tysięcznego powiatu muszą podróżować po całym województwie i czasami ościennych, ponieważ nasz oddział położniczy nie funkcjonuje. Głosami trojga członków zgromadzenia Antoniego KARASIA (PSL), Beaty WIĘCEK (PO) i Andrzeja MARTYNIUKA (PSL) – skomentował na swoim profilu w mediach społecznościowych wicestarosta Sławomir Prusaczyk. – Uważam, że każdemu szpitalowi można pomóc. Wielu ludzi mówiło,że się nie da, tym bardziej chcę Państwu powiedzieć,że realna szansa została właśnie "zamordowana" decyzją tych trojga radnych. Chucpa to mało powiedziane. Postawili na szali dobrostan obecnej pani Prezes w kontrze do dobrostanu wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Przypomnijmy, że Sławomir Prusaczyk (PiS) został wicestarostą powiatu mrągowskiego 30 kwietnia 2020 roku (10 radnych głosowało za, a 7 radnych było przeciw). Starosta Barbara Kuźmicka-Rogala wymieniła także część członków Zarządu Powiatu – w nowym Zarządzie znalazło się miejsce dla Andrzeja Martyniuka oraz Antoniego Karasia (obaj PSL). Jak się okazuje nowy układ sił w powiecie nie trwał jednak długo. – Jeszcze dwa tygodnie temu członek zarządu Andrzej Martyniuk popierał tę ideę (zmiany prezes zarządu szpitala - przyp. red.) i zapewniał o swoim poparciu, po uzupełnieniu składu zarządu o radnego Antoniego Karasia, zdanie zmienił. Czy pp. Antoni Karaś, Beata Więcek i Andrzej Martyniuk weźmiecie osobistą odpowiedzialność przed Mieszkańcami Mrągowa, Mikołajek, Sorkwit, Piecek za niestety bardzo prawdopodobne zlikwidowanie tychże oddziałów a może i samego szpitala – pisze wicestarosta.

Panaceum na wszelkie problemy szpitalne miałby być wybór nowego prezesa zarządu szpitala. – Udało mi się pod pewnymi warunkami nakłonić do podjęcia pracy w naszym szpitalu kilku lekarzy. Było mi trochę łatwiej, bo ci ludzie mnie znali. Uwierzyli mnie- nowemu wicestaroście, a nie obecnej Prezes szpitala. Tej Pani już nikt nie wierzył i w "zarządzanym" przez nią szpitalu pracować nie chciał. Tu miałem zapewnienie, że lekarze podejmą się odbudowy oddziałów, jeżeli nastąpi zmiana na stanowisku prezesa szpitala – dodaje wicestarosta Sławomir Prusaczyk. 

Konflikt w radzie zamiast rozwiązań tylko się pogłębia. O sytuacji szpitala, a także zamkniętych oddziałów pisaliśmy już wielokrotnie. Czasu na decyzję i jakiekolwiek rozwiązania jest coraz mniej. Jeżeli w szpitalu nie pojawi się wykwalifikowana kadra, to po 7 sierpnia oddziały zostaną definitywnie zlikwidowane. 

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij