30-latek jechał rowerem ulicami Mrągowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby na oczach funkcjonariuszy nie popełnił wykroczenia w ruchu drogowym. Podczas interwencji policji okazało się, że jest poszukiwany.

– Na co dzień na drogach powiatu mrągowskiego policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracają na pieszych i rowerzystów, jak również kierujących stwarzających dla nich zagrożenie. Funkcjonariusze pilnują czy niechronieni użytkownicy dróg przestrzegają przepisów ruchu drogowego i nie popełniają wykroczeń. –informuje asp. Dorota Kulig, KPP w Mrągowie. – We wtorek 16 czerwca po godzinie 13.00 funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę na rowerze, który na ulicy Giżyckiej w Mrągowie przejechał przez przejście dla pieszych zamiast zsiąść z jednośladu i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni.

W trakcie interwencji okazało się, że to nie jedyne przewinienie 30-latka. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. Jak ustalono dokonał przywłaszczenia. Za to przestępstwo został skazany na 1 rok pozbawiania wolności. Na domiar złego, nie zapłacił grzywny w wysokości 1000 złotych, dlatego zamieniono ją na dodatkowe 50 dni odsiadki. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu.

źródło: KPP w Mrągowie

 

 

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij