Mrągowscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, w którym pijani rodzice mieli opiekować się dzieckiem. Kobieta miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a mężczyzna prawie 3. 

Oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o tym, że pijani rodzice nie opiekują się dzieckiem, które bez nadzoru biega po podwórku. – Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres potwierdzili zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało, że matka miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 3. Niestety w tym stanie nie byli w stanie sprawować opieki nad dzieckiem, które było bardzo zaniedbane – informuje asp Dorota Kulig.

Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem przekazano je do pogotowia opiekuńczego. W konsekwencji o tym zdarzeniu zostanie poinformowany również sąd rodzinny i nieletnich.

Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij