Budextan Oficerska

Mrągowscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej poszukiwanego 36-latka. Mężczyzna został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności. Co więcej, kierował autem mimo dwóch sądowych zakazów.

– Funkcjonariusze podczas każdej kontroli drogowej nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego czy sprawdzają stan techniczny pojazdów, ale również weryfikują dane kierowców. – komentuje oficer prasowy asp. Dorota Kulig.  Właśnie podczas takich sprawdzeń w policyjnych systemach funkcjonariusze ujawniają nieprawidłowości dotyczące kontrolowanych. O tym przekonał się w środę wieczorem mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 36-letni kierowca nie posiada prawa jazdy. Nie miał dokumentu dlatego, że miał dwukrotny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pierwszy ważny od grudnia 2018 roku do grudnia 2022r. Tym samym popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego. Mało tego, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany, ponieważ został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności. W konsekwencji jeszcze tego samego dnia trafił za kratki. Dodatkowo za popełnienie kolejnego przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij