Budextan Oficerska

Policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach podjęli wyzwanie OSP Mikołajki i wzięli udział w akcji #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA.

Do wykonania zadania w ramach #GaszynChallenge mikołajską jednostkę policji wytypowali strażacy z OSP w Mikołajkach. Sama akcja, zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna, swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice.

Zasady wyzwania są bardzo proste: nominowane osoby lub przedstawiciele nominowanych instytucji wykonują 10 pompek i wpłacają minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub wpłacają minimum 10 zł jeśli nie wykonają zadania. 

Wojtuś Howis z Galewic, któremu dedykowana jest cała akcja, to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA — najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych.

Mikołajscy policjanci, podjęli wyzwanie wspomagając walkę chorego Wojtusia ze śmiertelną chorobą i „pompowali" specjalnie dla niego. Zadanie zostało wykonane, a dalsze nominacje otrzymali: Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, MKS w Mikołajkach i Mikołajski Klub Żeglarski.

źródło: policja

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij