Mini Soccer Academy Mrągowo (MSA Mrągowo) wkracza w piłkę seniorską! Klub w najbliższym sezonie zamierza występować w warmińsko-mazurskiej klasie B. 

– Pomysł zrodził się ze względu na to, że w obecnym sezonie sześciu absolwentów naszej akademii wkracza w wiek, który uprawnia ich do gry w kategorii senior. Chcemy stworzyć nowe miejsce dla rozwoju utalentowanych młodzieżowców – komentuje ideę powstania nowego klubu seniorskiego w Mrągowie trener Radosław Rogowski. – Naszym zadaniem jest aby ewentualny awans sportowy wynikał z zaangażowania lokalnych zawodników, rodziców i naszych wychowanków, którzy chcą trenować i chcą się rozwijać. Nie mamy na celu ściągania zawodników czy płacenia im za grę w naszym klubie. Dla nas fundamentalne jest również to, aby zespół był w 75% niezależny finansowo dzięki wsparciu zewnętrznych partnerów.

Klub w najbliższych miesiącach zajmie się kompletowaniem kadry oraz zaplecza finansowego. – Nasi sponsorzy oraz partnerzy dostaną program rozwoju drużyny oraz wizję funkcjonowania klubu na kilka lat do przodu – dodaje trener. W pierwszym sezonie większość kadry będą stanowić starsi zawodnicy, trenerzy i rodzice. W kolejnym sezonie do drużyny dołączy kolejna grupa młodych absolwentów i z roku na rok proporcje będą szły w kierunku odmładzania zespołu. W zespole pierwszeństwo do gry mają zawodnicy młodzieżowi, którzy wykażą się odpowiednim podejściem na zajęciach i w meczach.

– Przed pierwszym meczem usiądziemy wspólnie z zawodnikami i zarządem klubu oraz trenerami w celu określenia celów sportowych na nadchodzący sezon. W perspektywie dwóch lat chcemy zapewnić możliwie jak najlepsze warunki naszym zawodnikom i wywalczyć awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Celem powstania grupy seniorów jest otoczenie niezbędną opieką wychowawczą i szkoleniową młodych zawodników, aby nasz klub był jedynie przystankiem w drodze do większych klubów z wyższych lig. Mamy już wstępne porozumienie z jednym z lokalnych klubów, w którym w perspektywie czasu nasi wyróżniający się seniorzy mogliby próbować swoich sił w wyższej klasie rozgrywkowej. Zapewnimy naszym zawodnikom wszystko co niezbędne (sprzęt treningowy, trenerów z doświadczeniem i kwalifikacjami trenerskimi i pedagogicznymi, dostęp do siłowni klubowej, warsztaty dietetyczne, fizjoterapeutę, sprzęt pomiarowy taki jak fotokomórki, zegarki GPS i elektroniczny system do kontrolowania obciążeń i procesu treningowego). Natomiast to głównie od ich chęci i zaangażowania będzie zależeć ich sukces – informuje Marcin Haponik.

W nadchodzącym sezonie za zespół będzie odpowiadało dwóch trenerów, kierownik, menedżer zespołu odpowiedzialny za dzień meczowy i realizację wymagań licencyjnych oraz osoba odpowiedzialna za nagrywanie video spotkań. Trenerzy mają doświadczenie zawodnicze, pedagogiczne i szkoleniowe. Jeden z trenerów pełni jednocześnie funkcję trenera bramkarzy. Na chwilę obecną kadra zespołu wynosi około 22 osób.

– Prowadzimy ciągły nabór i drzwi do naszego klubu są cały czas otwarte. Niezależnie od tego czy chodzi o kategorie dziecięce, czy kategorie seniorską. Jeśli chodzi o seniorów to jedynymi wymaganiami są chęć do trenowania i rozgrywania spotkań oraz ukończony 15 rok życia (zawodnicy urodzeni w roku 2005 i starsi). Zapraszamy wszystkiego serdecznie do tego, aby spróbować swoich sił i do współtworzenia nowego rozdziału w mrągowskiej piłce nożnej – zachęca Radosław Rogowski.

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij