Ponowne otwarcie Muzeum w Mrągowie nastąpi już 16 czerwca 2020 roku. Tego dnia odbędzie się także premiera nowej wystawy.

– Oczywiście obowiązują pewne obostrzenia, które obowiązują pracowników, jak i naszych gości muzealnych. – informuje o ponownym otwarciu p.o. kierownika Muzeum w Mrągowie Klaudiusz Woźniak.  Wszyscy zwiedzający muszą posiadać maseczki, obowiązkowo zdezynfekować ręce po wejściu do muzeum oraz zachować podczas zwiedzania odstęp min. 2 metrów pomiędzy sobą. Ta odległość nie dotyczy oczywiście rodzin i osób współmieszkających. Pracownicy podczas kontaktu ze zwiedzającymi muszą posiadać założone przyłbice lub maseczki oraz w niektórych sytuacjach jednorazowe rękawiczki. Mamy nadzieję, że te obostrzenia nie sprawią zbyt wielkiego kłopotu i nie zakłócą specjalnie zwiedzenia naszej instytucji, zapoznania się z naszą ofertą wystawienniczą

Wraz z ponownym otwarciem muzeum 16 czerwca 2020 roku nastąpi premiera nowej wystawy czasowej „W damskiej gotowalni”, która prezentuje przedmioty i przybliża tematykę związaną z zachowaniem czystości, higieny czy estetyki wyglądu na przełomie XIX i XX wieku. Cały czas jest czynna także wystawa archeologiczna przygotowana przez Fundację Dajna „Ukryte i odkryte pod ziemią. Starożytne grobowce Warmii i Mazur”, która została otwarta podczas uroczystych obchodów z okazji 50-lecia działalności Muzeum w Mrągowie.

 

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij