Budextan Oficerska

Kolejny policjant pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Jego czujność przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który stworzył realne zagrożenie drogowe na trasie Mrągowo-Mikołajki.

Policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Rucianem Nidzie, jechał drogą z Mrągowa do Mikołajek. W pewnym momencie zauważył, że jadący przed nim kierowca toyoty jedzie tzw. zygzakiem od lewej do prawej strony. W ten sposób stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. To niepewne zachowanie kierowcy od razu wzbudziło czujność funkcjonariusza. Dlatego zatrzymał się za nim, gdy ten zjechał na parking w Baranowie. Podszedł, by sprawdzić jaka może być przyczyna zachowania kierowcy. Już wtedy podejrzenia policjanta okazały się słuszne, ponieważ od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. W związku z tym mundurowy postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę, równocześnie przekazując tę informację na numer alarmowy. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 31-latka. W pierwszym badaniu alkomatem mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Według Kodeksu Karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.
 

źródło: KPP w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij