25 maja 2020 roku Gmina Mrągowo przekazała do szkół 26 komputerów, które następnie trafią do uczniów w ramach projektu "Zdalna Szkoła". 

Komputery przekazali dziś dyrektorom czterech placówek edukacyjnych – wójt Piotr Piercewicz i dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Bogdan Kossakowski.

– Na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 60 tysięcy złotych ze środków Ministerstwa Cyfryzacji, co w całości pokryło kwotę wydaną na zakup – informuje wójt gminy Mrągowo, Piotr Piercewicz.  Nowe komputery będą służyć uczniom szkół podstawowych z terenu gminy do nauki zdalnej. Po 5 komputerów otrzymały szkoły w Bożem i Kosewie, 7 sztuk trafiło do Szestna, a 9 do szkoły w Marcinkowie.

–Jednocześnie jesteśmy także w trakcie realizacji zakupu kolejnych komputerów z kolejnego dofinansowania w kwocie 75 tysięcy złotych. Zatem już wkrótce następne komputery trafią do szkół. Wcześniej, na cele nauki zdalnej przekazaliśmy także kilkanaście laptopów z zasobów gminy, a także z naszych szkół. Wszystko po to, by w tym trudnym okresie stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do nauki w domu – dodaje wójt.

źródło: Gmina Mrągowo

 

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij