Na początku bieżącego roku w Nawiadach zawiązał się społeczny komitet, którego celem jest organizacja obchodów 70-lecia rocznicy założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawiadach, a także przekazanie jednostce OSP sztandaru.

– Pracujemy tak naprawdę już od początku tego roku, bo sztandar musi zostać przekazany oficjalnie przez społeczeństwo – informuje Grzegorz Maksymow, Przewodniczący Komitetu Obchodów 70. Rocznicy założenia i wręczenia Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawiadach. – Opracowaliśmy scenariusz całych obchodów, które pierwotnie miały odbyć się 20 czerwca, ale z powodu ogłoszenia pandemii postanowiliśmy tę datę przesunąć. Planujemy, że obchody oraz wręczenie sztandaru nastąpi 12 września 2020 roku.

Wręczenie sztandaru ma być wyrazem społecznego uznania i podziękowania wszystkim ochotnikom za ich wieloletnią, wierną i bezinteresowną służbę zapewniającą bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom gminy Piecki, a także całego powiatu mrągowskiego. Komitet ustalił, że darczyńcy, nawet ci wnoszący symboliczne opłaty, zostaną imiennie zaproszeni na uroczystość, otrzymają pisemne podziękowanie a także ich nazwiska zostaną na zawsze wpisane do księgi pamiątkowej. Osoby wpłacające co najmniej 300 zł (osoby fizyczne) lub 800 zł (osoby prawne) otrzymają dodatkowo imienne "gwoździe", które osobiście umieszczą na drzewcu sztandaru. 

– Po zakończeniu II wojny światowej i osiedleniu się Polaków na tych terenach nasza jednostka została powołana do życia w 1948 roku. Jej założycielami byli: Edward Grams (pierwszy prezes do 1965r.), Zygmunt Potocki i Zdzisław Maksymow. Wcześniej w Nawiadach (z niem. Aweyden) istniała jednak straż pożarna założona w 1923 roku – opowiada o historii jednostki Grzegorz Maksymow.

W 2019 roku ze środków samorządu gminnego została rozpoczęta modernizacja strażnicy i dobudowa świetlicy wiejskiej ze środków samorządu gminnego z Piecek, która zakończyła się w tym roku.

Wpłaty związane z wyprodukowaniem i przekazaniem sztandaru można dokonywać na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawiadach: 74 9364 0000 2006 3800 4469 0001 z informacją "sztandar dla strażaków" w terminie do 31 lipca 2020 roku.

 

 

 

Słowa kluczowe:
Piecki Nawiady OSP straż straż pożarna sztandar 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij