Pochodzący z Mrągowa Marcin Miksza pseudonim „Borys” zasłynął jako nieugięty funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Kiedy rozpoczynał pracę, chciał rozbić olsztyńską mafię narkotykową i wsadzić do więzienia lokalnych bandytów. Teraz opowiada o swojej historii w książce.

– Zaczynając służbę w Policji, przez cały jej przebieg nie sądziłem, że nastąpi ten moment; Robiłem to co kochałem, z największym oddaniem i poświeceniem Naszej Ojczyźnie. Teraz nadszedł czas by z ogromnym zaszczytem móc zaprezentować Wam Kochani książkę autorstwa Grzegorza Głuszaka „ POLOWANIE NA PRAWDZIWEGO PSA” – informuje o nowej książce Marcin Miksza, której premiera planowana jest na 17 czerwca 2020 r.

Książka "Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki" stanowi wstrząsający materiał o rozgrywkach w polskiej policji, układach, wyścigu szczurów i walce o wysokie stanowiska, toczącej się pod parasolem ochronnym najważniejszych polityków. To spowiedź byłego Naczelnika Centralnego Biura Śledczego Policji.

Kiedy składał przysięgę na honor oficera polskiej policji, nie zdawał sobie sprawy, że ważniejsze od ścigania przestępców będą układy, polityka i skorumpowani koledzy – że trafi na prywatny folwark. Poświęcił swoją rodzinę i oddał się pracy, która w pewnym momencie stała się dla niego najważniejsza. Nie sądził, że instytucja, której się poświęcił, zrujnuje mu życie. Mafia, która rządzi narkotykowym biznesem, policjant, na którego polują koledzy z Biura Spraw Wewnętrznych,i dziennikarz ufający tym, którym nie wierzył nikt – zapowiada swoją najnowszą premierę Wydawnictwo Znak. 

Reportaż o Marcinie Mikszy zrealizowany przez "Superwizjer" TVN

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij