Bibliotekarki z Mrągowa po raz kolejny postanowiły zorganizować lokalny plebiscyt czytelniczy, w której zachęcają mieszkańców do dzielenia się swoją listą ukochanych książek i zdjęciami prezentującymi ich podczas czytania. Kto do akcji przystąpi w tym roku?

– Już po raz drugi chcemy zaprosić mieszkańców Mrągowa i przyjaciół do wspólnej zabawy podczas uczestnictwa w akcji: MRĄGOWO CZYTA – II Edycja. W zeszłym roku stworzyliśmy razem ranking i wystawę ulubionych książek, galerię zdjęć czytelników, poznaliśmy rodzimych twórców, uczestniczyliśmy w loterii książek oraz wysłuchaliśmy koncertu poezji śpiewanej – mówi jedna z organizatorek akcji Anna Wysuwa-Szefler z Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie. – Mamy nadzieję, że rok 2020 i druga edycja będzie równie udana. Z uwagi na ostatnie wydarzenia w kraju i zagrożenie epidemiologiczne I etap zaplanowaliśmy w formie wirtualnej. Wydarzenie już się rozpoczęło,  a I etap zakończymy 30 września 2020 roku.

Co należy zrobić by wziąć udział w akcji? Organizatorzy zachęcają do nadsyłania zdjęć na adres e-mail szeflerki@interia.pl lub w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku #MrągowoCzytaII. Fotografie mają przedstawiać:

  • czytelnika oraz książkę, która obecnie jest czytana;
  • należy podać własne imię i nazwisko oraz imię i nazwisko autora
  • a także tytuł książki;

Zamieszczenie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich opublikowanie i wykorzystanie, do wystawy w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Organizatorzy w ramach akcji będą również zamieszczać krótkie filmiki ze znanymi mieszkańcami naszego miasta, którzy przeczytają fragmenty ich ulubionych książek. 

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij