Mrągowianka Marta Gołota-Dyjas w rozmowie z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego wspomina swoją dotychczasową sportową karierę. Teraz po latach spędzonych w Niemczech wraca z mężem Jakubem Dyjasem do Polski. To tu już za kilka dni ma urodzić się ich pierwsze dziecko.

Wychowanka MKS Mrągowii Mrągowo, trenowana na początku przez Tadeusza Mierzejewskiego, seryjnie sięgała po medale mistrzostw Polski w kategorii żaków, młodziczek, kadetek i juniorek w singlu, deblu i mikście oraz drużynie. – Był taki sezon w młodziczkach, kiedy triumfowałam w trzech Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych z rzędu, a potem wygrałam też mistrzostwa Polski. Nie przegrałam żadnego meczu i wtedy mogłam śmiało powiedzieć, że jestem najlepszą Polką w swojej grupie wiekowej – wspomina w artykule Polskiego Związku Tenisa Stołowego Marta Gołota-Dyjas.

Już w wieku 14 lat Marta Gołota zadebiutowała w  polskiej ekstraklasie. Później przeniosła się do Niemiec, gdzie w 1. i 2. Bundeslidze występowała w DJK Vfl 1919 Willich, Hannover 96, DJK Tus Essen-Holsterhausen i – przez dziewięć lat – w TTK Anroechte. – O wyjeździe do Niemiec marzyłam już jako młoda zawodniczka. Bardzo chciałam sprawdzić się w najlepszej lidze w Europie. Po maturze dostałam propozycję trenowania z seniorską kadrą Niemiec w Duesseldorfie. Nie zastanawiałam się długo, bo takie propozycje nie zdarzają się często. Za czasów gry w TTK Anroechte wygrywałam z bardzo silnymi rywalkami m.in. Jie Schoepp, dziś trenerką reprezentacji. Trzy lata temu awansowałyśmy z klubem do elity, a dla mnie to był szczególny moment, znów znalazłam się w wymarzonej Bundeslidze – dodaje Marta.

Marta Gołota-Dyjas to m.in. medalistka mistrzostw Europy kadetek i juniorek. – W grze deblowej świetnie rozumiałam się z Natalią Partyką, z którą przyjaźnie się od ponad 20 lat. W 2003 roku zdobyłyśmy srebro mistrzostw kontynentu. Potem jeszcze z innymi koleżankami wywalczyłyśmy brąz DME juniorek. A co do wyjazdu do Chile – wspaniałe przeżycie i świetny turniej, bowiem spotkałam się z Natalią w finale singla. Drużyno zwyciężyłyśmy w Vina del Mar. Bardzo szybko znalazłam się w reprezentacji Polski seniorek, grałam w World Tourach, lecz zabrakło spektakularnego wyniku.

Niedawno Marta Gołota-Dyjas wraz partnerem po latach spędzonych w Niemczech wrócili do Polski. Tu czekają na narodziny syna. Jakub Dyjas ma kontynuować swoją sportową karierę w polskiej superlidze, ale klub jeszcze oficjalnie nie ogłosił transferu.

Źródło: PZTS

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij