Stowarzyszenie „Nasza Krutyń” pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa kontynuuje działalność w zakresie zabezpieczenia i ogrodzenia nieczynnych cmentarzy w gminie Piecki. W chwili obecnej prace trwają na dwóch cmentarzach –  niedaleko miejscowości Zakręt oraz Piecek.

Z cmentarzyków usunięto zagrażające bezpieczeństwu drzewa i zalegające śmieci, jak również wykonano już część grodzeń. W najbliższym czasie prace będą realizowane m.in. także na cmentarzach w Prusinowie, Nawiadach (przy spółce produkcyjnej) oraz Krutyni.

Stowarzyszenie „Nasza Krutyń” powstało, aby aktywnie działać zarówno na rzecz lokalnej społeczności wsi Krutyń i jej najbliższych okolic, ale także aby dbać o materialne dziedzictwo kulturowe dawnych mieszkańców tych ziem. Stowarzyszenie zarejestrowano w 2018 roku. Zrzesza ludzi różnych profesji i umiejętności, którym przyświeca wspólny cel – nasza mała ojczyzna. Organizacja aktywnie współpracuje i działa na rzecz  m.in. z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni, Sołectwa Krutyń, Nadleśnictwa Strzałowo i Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Działania Stowarzyszenia „Nasza Krutyń” dofinansowane są ze środków gminy Piecki w ramach projektu „Opieka nad nieczynnymi komunalnymi cmentarzami na terenie gminy Piecki zlokalizowanymi na działkach o nr ewid.: 60 obr. Krutyński Piecek, 736 obr. Piecki, 540 obr. Piecki, 71 obr. Prusinowo, 42 obr. Krutyń, 218/1 obręb Rosocha” (RZK.526.1.6.2020).

źródło: Mazurski Park Krajobrazowy


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij