Przedszkola w Mrągowie nie rozpoczną pracy 6 maja i przynajmniej do końca tygodnia pozostaną zamknięte.  – Idealnie byłoby, gdyby przedszkola rozpoczęły pracę pod koniec maja, tak jak szkoły – komentuje burmistrz Stanisław Bułajewski.

– Zarówno aspekty sanitarne, jak i organizacyjne, nie pozwalają nam na tak szybkie otwarcie placówek – mówi burmistrz Stanisław Bułajewski. – Problemem są wielkości grup, dobór dzieci, obostrzenia w ograniczaniu kontaktów i utrzymania wymogów sanitarnych, a także możliwości kadrowe oraz zabezpieczenie w środki ochrony personelu. Rozwiązanie tych spraw wymaga czasu oraz współpracy z innymi organami administracyjnymi. Poza tym otwarcie żłobków i przedszkoli pod weekendzie majowym, gdzie grupy turystów przemieszczały się i nie do końca stosowały się do obostrzeń, jest moim zdaniem ryzykowne. Musimy również przyjrzeć się sytuacji związanej z epidemią, która nastąpi po otwarciu hoteli. Zdrowie mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla mnie najważniejsze. Swoją rekomendację przekażę również do prywatnych przedszkoli funkcjonujących w Mrągowie.

Burmistrz Bułajewski jeszcze przed weekendem majowym zwrócił się z prośbą do dyrektorów miejskich przedszkoli o oszacowanie zainteresowania powrotem dzieci do placówek. – Idealnie byłoby, gdyby przedszkola rozpoczęły pracę pod koniec maja, tak jak szkoły – dodaje Bułajewski. – Pozwoliłoby to nam na dobre przygotowanie obiektów do przyjęcia dzieci. Będziemy analizować sytuację i następny komunikat w tej sprawie wydamy w połowie miesiąca.

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 24 maja. Nadal będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

źródło: UM w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij