Co roku w czasie majówki Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oferowało mieszkańcom i turystom wiele atrakcji. Choć tegoroczne plany trzeba było z oczywistych względów zmienić, to majówka odbędzie się w wersji online. 

–  Kreatywność ludzi i instytucji w kwestii proponowanych wydarzeń online jest ogromna. Postaraliśmy się zebrać różnorodne propozycje, dla małych i dużych, aby każdy znalazł coś dla siebie. To także propozycja wspólnego, choć osobnego, uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja  – informuje Justyna Połomska, kierownik działu Organizacji Imprez Kulturalnych i Animacji Społeczno-kulturalnej CKiT.

PLAN MAJÓWKI

1   M A J A

11.00, 18,00, 21.00 Majówka online z Energylandią!

Live z parku rozrywki, jakiego jeszcze nie było, a w nim: testowe przejazdy, ciekawe relacje, iluminacja świetlna.

14.00 - 21.30  MAJÓWKOWE hity DJ MARIO & DJ DEMO na żywo

Świetni mrągowscy DJ-e, jednocześnie pracownicy CKIT, zagrają dla Was na żywo największe hity. W trakcie muzycznej zabawy przewidzieli dla Was niespodzianki i wspomnienia z imprez. Posłuchajcie i zobaczcie sami! Na zakończenie odbędzie się #LightTheSky - ogólnopolska akcja techników estrady, którzy "zaświecą" specjalnie dla służby zdrowia! Widzowie będą obserwować akcję ze swoich okien, balkonów, ogrodów 

18.00 KONCERT z cyklu "Kwarantanna na na" - The Dumplings

Koncerty na żywo z domu artystów mają charakter charytatywny z przeznaczeniem na "Szlachetną paczkę".Tym razem popularny duet wykonujący muzyke electropop. A dla odważnych miłośników żartu...

18.00 Kamil Kozieł Premiera "Żarty Z Własnej Pasieki" Stand Up 2020

20.00 KONCERT - Szantowe piosenki i rożne inne dźwięki z ZAŁOGĄ DR BRYGA

Koncert akustyczny Załogi Dr. Bryga Live, która zacheca... "Nie dajemy się wirusowi i wspólnie tworzymy klimat rozpoczęcia sezonu żeglarskiego".
21.00 Widowisko "Usłyszeć taniec" - step amerykański i irlandzki

Różne formy stepu i tańca oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. "Usłyszeć taniec" to barwne spektakle, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka - tańca.

2   M A J A

11.30 Mój teatr cieni/warsztaty online dla dzieci z Teatrem przy Plaży

Warsztaty dla dzieci "Mój teatr cieni - zrób to sam", poprowadzi trójmiejska artystka Aleksandra Szumska, która zaprasza do dotknięcia tajemnicy teatru cieni oraz wykonania sceny i postaci, potrzebnych do odegrania zjawiskowego przestawienia.

14.00 Spacerek online po warszawskim ZOO czyli... ZOOstańwdomu ZOObaczonline

Skoro nie możecie przyjść do ZOO, to ono odwiedza Was! Zwierzaki i ich opiekunowie dzielą się filmami, ciekawostkami i oporowadzają po na co dzień niedostępnych zakamarkach Zoo.

17.00 Artusowe DIY | Patriotyczne ozdoby

Jak własnoręcznie zrobić patriotyczne ozdoby, które nie tylko urozmaicą Święto Flagi Polskiej i Konstytucji 3 Maja, ale także pozwolą godnie nam je świętować? Z animatorką Centrum Kultury - Dwór Artusastworzycie biało-czerwone wiatraczki, girlandy, a także orły i orzełki dla dzieci. Wszystkie ozdoby przygotowane będą z podstawowych materiałów, dostępnych w każdym domu, takich jak: papier, rolki od papieru toaletowego, klej i pisaki.

18.00 Niepodległościowy Koncert Majówkowy

Patriotyczny koncert online Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

19.00  Koncerty z Kanapy: Krzysztof Piasecki

 Koncert online z domu znanego satyryka, artysty kabaretowego, dziennikarza.

3  M A J A

11.00 Artusowe e-rozgrywki | Państwa-miasta | Edycja patriotyczna

Co powiecie na małą rywalizację online? W ten wyjątkowy dzień, który jest Świętem Konstytucji 3 Maja, Dwór Artusa w Toruniu przygotował patriotyczną wersję znanej w każdym domu gry – Państwa-miasta! Obowiazują zgłoszenia.

15.00 Recital Chopinowski z Żelazowej Woli

Recitale Chopinowskie to cykl koncertów plenerowych, które odbywają się w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w okresie od maja do września i stanowią one część wieloletniej tradycji. Są one okazją do wysłuchania występów najwybitniejszych polskich i zagranicznych pianistów, światowej sławy profesorów, a także laureatów Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich. W związku z aktualną sytuacją mamy możliwość wysłuchania Recitali online, w niedziele o godzinie 15.00, 3 maja wystąpi Krzysztof Książek.

18.00 Usiądź z nami przy ognisku

Mazowiecka drużyna harcerska 77 zaprasza do wirtualnego ogniska. Podczas transmisji będzie można usiąść  w wirtualnym kręgu, z dużą dawką energii i dobrego humoru, wziąć instrument - zagrać i zaśpiewać (teksty i akordy na gitarę będą wyświetlane w czasie transmisji).

18.30 e-Sztuka w Artusie | Historia Jednego Dzieła | Konstytucja 3 maja 1791

Wykład-rozmowa o ważnych wydarzeniach z dziejów Polski, pokazana przez pryzmat dzieł wybitnego malarza Jana Matejko. 

19.00 Domówka z Robertem Janowskim - koncert na żywo

Robert Janowski (wokal) i Acoustic Trio w składzie: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas). Sześćdziesiąt minut muzycznej uczty dla oka, ucha i duszy!

20.00 Spektakl WĘDROWANIE w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego

Jubileuszowy projekt Teatru STU z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, 50-lecia Teatru STU i 25-lecia Wolności zrealizowany w formie tryptyku wg Stanisława Wyspiańskiego "Wesele", "Wyzwolenie" i "Akropolis" do muzyki Jana Kantego Pawluśkiewicza, Piotra Grząślweicza, Miarcina Hilarowicz, Zbigniewa Wodeckiego i Marka Grechuty.

 

Słowa kluczowe:
CKiT majówka kultura imprezy Mrągowo online 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij