Policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy pod pozorem sprzedaży koca okradli 86-letnią mieszkankę gminy Sorkwity. Starsza pani, niczego nie podejrzewając, wpuściła ich do domu. 

Mrągowscy policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży 86-letniej mieszkanki gminy Sorkwity. Kobieta zgłosiła, że nieznani jej mężczyźni okradli ją we własnym mieszkaniu. Z relacji seniorki wynikało, że do jej domu weszło trzech mężczyzn i zaoferowali jej zakup koca. W momencie, gdy dwóch z nich prezentowało koc, trzeci plądrował jej mieszkanie. Dopiero po ich wyjeździe starsza pani zorientowała się, że straciła 1500 złotych.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje o rozwagę, i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić bądź ukraść pieniądze.

– Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pretekstem nie wpuszczajmy ich do swojego domu. – mówi asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. – Te osoby często proponują by kupić koc, dywan itp., symulują złe samopoczucie lub wzbudzają w rozmówcy litość tylko po to, by móc wejść do środka i dokonać kradzieży wartościowych rzeczy. Pamiętajmy, że takie osoby nigdy nie działają w pojedynkę, a jeśli poruszają się samochodem to zapamiętajmy jego numery rejestracyjne. Uczulamy mieszkańców naszego rejonu o niepozostawanie biernym i reagowanie. Gdy coś nas zaniepokoi, widzimy podejrzane osoby, dzwońmy pod numer alarmowy 112 – nie obawiajmy się!  Ważne, by ze zgłoszeniem nie czekać i dzwonić natychmiast.

źródło: KPP w Mrągowie

 

 

 

 

Słowa kluczowe:
na sygnale policja Gmina Sorkwity 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij