Na koniec lutego br. stery mrągowskiej komendy powierzono mł. insp. Robertowi Wierciszewskiemu, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. Na początku kwietnia stanowisko I Zastępcy powierzono podkom. Andrzejowi Jaźwińskiemu. W tym samym czasie funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Mikołajkach przejęła kom. Izabela Świąć.

Mł. insp. Robert Wieriszewski służbę w policji rozpoczął w 1991 roku, pracując na różnych stanowiskach i zdobywając szerokie doświadczenie zawodowe. Na początku służył w Komisariacie Policji w Mikołajkach w służbie patrolowej. W 2000 roku rozpoczął służbę w zespole kryminalnym. Po trzech latach objął stanowisko dyżurnego w KKP w Mrągowie. Po roku awansował na stanowisko Kierownika Zespołu operacyjno-rozpoznawczego w Wydziale Kryminalnym, gdzie pracował przez kolejnych pięć lat. W 2009 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Mikołajkach, a siedem lat później stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez przełożonych, miedzy innymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ” srebrną i  brązową odznaką „Zasłużony Policjant”.

Podkom. Andrzej Jaźwiński służy w policji od ponad 26 lat. Służbę rozpoczął w 1994 roku jako kursant Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Rok później na własną prośbę został przeniesiony do Komisariatu Policji w Mikołajkach. To tam przeszedł kolejne szczeble w karierze zawodowej, począwszy od służby patrolowej, którą pełnił przez pięć lat, by w 2000 roku zostać dzielnicowym. Po siedmiu latach awansował na stanowisko Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. W 2016 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Mikołajkach. Podkom. Andrzej Jaźwiński w 2019 roku otrzymał srebrny medal „Za długoletnią służbę” nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.  21 sierpnia 2007r. podkom. Andrzej Jaźwiński niosąc pomoc poszkodowanym, brał bezpośredni udział w akcji ratowniczej, a następnie poszukiwawczej na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w związku z tzw. „białym szkwałem”.  W podziękowaniu otrzymał order od ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysława Stasiaka. Komendant jest absolwentem studiów wyższych na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od kilku lat systematycznie, w ramach szkoleń zawodowych organizowanych na terenie WSPol w Szczytnie, prowadzi zajęcia z zakresu przepisów związanych z bezpieczeństwem na wodach, w tym wodach uznanych za wody żeglowne, szkoląc pokolenia młodszych policjantów, pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych z terenu garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Podkom. Andrzej Jaźwiński fot. KPP w Mrągowie

Kom. Izabela Świąć w szeregi policji wstąpiła w 2001 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła służbę w Referacie I Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komisariatu Policji Warszawa Praga Północ. W sierpniu 2005 roku powróciła na Mazury i kontynuowała swoją karierę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Od maja 2013 roku była specjalistą Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Pod koniec 2019 pełniła obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego mrągowskiej komendy. W międzyczasie policjantka ukończyła szkolenie specjalistyczne w Szkole Policji w Pile o profilu dochodzeniowo-śledczym. W 2015 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończyła drugi stopień studiów o kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na co dzień kom. Izabela Świąć jest mamą trójki dzieci i godzi służbę w policji z obowiązkami domowymi. Mało tego, jako absolwentka mrągowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego cały czas rozwija swoją pasję jaką jest żeglarstwo. Co ciekawe w czasach dzieciństwa i młodości  wszystkie wakacje spędzała na obozach żeglarskich w Tałtach, a w 1991 r. na jez. Śniardwy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Kobiet w bojerach. Obecnie podczas regat żeglarskich bardzo często pełni funkcję sędziego. Kolejnym jej hobby jest strzelectwo. W tej dziedzinie również stale się rozwija, uczestnicząc również zawodach strzeleckich. W 2007 roku zdobyła indywidualnie III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz puchar „Dla Najlepszej Kobiety”.

Kom. Izabela Świąć fot. KPP w Mrągowie

Słowa kluczowe:
policja Mrągowo Mikołajki komendant 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij