Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy nie tylko powoduje nowe ograniczenia dla obywateli, ale również nakłada nowe zadania dla policjantów. Funkcjonariusze w zdecydowany sposób interweniują wobec osób, które łamią przepisy dotyczące ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

– Osoby objęte kwarantanną muszą bezwzględnie stosować się do jej zasad! Pozostali natomiast muszą zastosować się do wprowadzonych przepisami prawa ograniczeń. – informuje asp. Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. – To podstawowe warunki do tego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Dlatego policjanci w porozumieniu ze służbami sanitarnymi prowadzą nadzór nad miejscem przebywania osób objętych kwarantanną. Każdy, kto złamie zasady kwarantanny musi się liczyć z tym, że jego nieodpowiedzialne zachowanie zostanie ukarane wysoką grzywną.

Takie konsekwencje czekają na dwóch mieszkańców powiatu mrągowskiego. Obaj zignorowali zakaz opuszczania miejsca kwarantanny. Mężczyźni za nic mieli bezwzględny zakaz wychodzenia z mieszkania. Zamiast przebywać w środku, jeden z nich wychodził przed wielorodzinny dom, w którym mieszka. Drugi poszedł na zakupy. Swoim zachowaniem popełnili wykroczenie z art.116 kodeksu wykroczeń. Za swoje nieodpowiedzialne i lekceważące podejście do zasad kwarantanny będą tłumaczyć się przed sądem. Jenen z nich już otrzymał dodatkową 500-złotową karę administracyjną nałożoną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Mrągowie za popełnione naruszenie.

Karę administracyjną z otrzymał również mężczyzna przebywający w piątek na promenadzie jeziora Czos, który w lekceważący sposób podszedł do zakazów obowiązujących w czasie epidemii. W efekcie czego ma do zapłaty 5 tysięcy kary.

 

 

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij