W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy Milko Mazury MTB stworzyli nowy kalendarz wyścigów. Piąty sezon MTB to jednak nie tylko zmiany w terminach. Na niestrudzonych kolarzy czeka 12 lokalizacji w najatrakcyjniejszych miejscowościach na Mazurach, zmodyfikowane trasy i dużo dobrego ścigania! 

Tegoroczna edycja rozpocznie się w Mikołajkach (21 czerwca). – Niesamowity klimat turystycznego miasteczka połączony ze świetną trasą będzie obowiązkową pozycją dla każdego fana maratonów rowerowych  komentuje Arkadiusz Cała, organizator cyklu Milko Mazury MTB. – Ta jedna z najlepiej ocenianych tras w cyklu przejdzie spore modyfikacje, gdyż wyścig będzie edycją Pucharu Polski w Maratonie MTB. Finał cyklu tym razem odbędzie się w Wilkasach (11 października). To dynamiczna trasa, która już w poprzednich edycjach pokazała, że premiuje szybkich zawodników może sporo namieszać w końcowym podsumowaniu klasyfikacji generalnej.  

Biorąc pod uwagę rozkład startów tegoroczna edycja zapowiada się bardzo intensywnie. Pojawi się także kilka nowości, które uczynią rywalizację jeszcze ciekawszą. W tegorocznej mapie cyklu zagoszczą trzy nowe miasta: Lidzbark Welski, Ryn i Pasym. Nowe lokalizacje przypadną do gustu miłośnikom klasycznych maratonów z długimi rundami i interesującymi akcentami technicznymi. Spore modyfikacje przeszły też trasy znane z poprzednich edycji. 

 Przed rozpoczęciem sezonu do kolarzy powędruje Race Book Milko Mazury MTB, w którym znajdąe szereg informacji o trasach, lokalizacjach, sponsorach i partnerach. Ciekawostką będzie możliwość pobrania plików GPX, które umożliwią zapoznanie się z trasą przed wyścigiem. Nasza strona www.mazurymtb.pl również przechodzi spory lifting. Już niebawem oddany zostanie nowy interfejs, a wraz z nim dużo ciekawych funkcji takich jak: nowy panel rejestracyjny i profil ,,Team Menagera”, który ułatwi zbiorową rejestrację oraz rozbudowane komunikaty startowe i świetnie przygotowane mapy   dodaje Arkadiusz Cała.

To nie koniec nowości. Wyścigi główne w tym roku rozgrywane będą na 4 dystansach: PRO, EXPERT, HOBBY i FUN (ok. 10 kilometrów). Na stałe zagoszczą wyścigi e-bike w kategorii open na dwóch dystansach: Fun i Hobby. Drużyny, które planują wystawić do wyścigów co najmniej 4 regularnie startujących zawodników, mogą skorzystać z tzw. „Portfela Drużyny”. 

Organizatorzy przygotowali dodatkową rywalizację dla służb mundurowych. Na każdym z etapów wyłoniona zostanie najlepsza drużyna a w klasyfikacji generalnej nagrodzone zostaną 3 najlepsze drużyny. 

Nickelodeon Race przeistoczy się w Ligę Szkółek Kolarskich.  Przygotowaliśmy dedykowane trasy, których poziom trudności odpowiadać będzie zawodnikom startującym w czterech kategoriach wiekowych. Będzie to okazja do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu - informuje Arkadiusz Cała.

Na najmłodsze dzieci w miasteczku sportowym czekać będą jak zawsze zawody Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB, które są fantastyczną zabawą i wzbudzają zawsze wiele emocji. 

 W tym roku stawiamy też na ekologię, którą połączymy z akcją społeczną. Na każdym z wyścigów zbierać będziemy nakrętki po wodzie, jogurtach i napojach, a dochód z ich sprzedaży przekażemy w całości na wypoczynek letni mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie kończy wypowiedź Arkadiusz Cała.

 

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij