Firma Insektpol już od wielu lat zajmuje się profesjonalną dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją na terenie m.in. województwa warmińsko-mazurskiego. A jako że dezynfekcja jest kluczowa w sytuacjach zagrożenia epidemicznego, w tym ryzyka zakażenia koronawirusem COVID-19, firma radzi naszym czytelnikom jak robić to odpowiednio i skutecznie.

Czym firma  Insektpol zajmuje się na co dzień?

Jarosław Ryms, Insektpol Mrągowo: Jesteśmy firmą świadczącą usługi w zakresie ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa żywności. Aktualnie duża część naszej pracy to dezynfekcja związania z koronawirusem.

Jakie są najczęstsze zlecenia wykonywane w powiecie mrągowskim?

Na terenie powiatu wykonujemy usługi zabezpieczenia obiektów spożywczych przed gryzoniami oraz innymi szkodnikami. Wykonujemy także wiele usług dla klientów indywidualnych (głównie odpluskwianie innowacyjną metodą z użyciem jedynego psa tropiącego w Polsce).

Pandemia wywołana korona wirusem SARS-Cov-2 i zagrożenie epidemiologiczne na terenie Polski spowodowały lawinowy wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekcyjne. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu środków?

Przede wszystkim należy pamiętać o higienie, częstym myciu rąk zgodnie z zaleceniami WHO.W ostatnim czasie producenci środków do dezynfekcji oraz środków czystości podnoszą ceny lub ograniczają dostępność tych środków, co może budzić niepokój (brak podstawowych środków takich jak mydło czy papier toaletowy). Nabywając środki do dezynfekcji zwróćmy uwagę na ich skład oraz przeznaczenie, nie wydawajmy wszystkich pieniędzy na horrendalnie drogie płyny/spreje do dezynfekcji rąk, ponieważ nić tak nie chroni jak zdrowy rozsądek.

Jednocześnie, jeżeli ktoś już zdecyduje się nabyć środek do dezynfekcji, proponuję wybrać środek na bazie alkoholu minimum 70%.

Jak wygląda typowa usługa dezynfekcji?

Zespół w składzie dwóch techników firmy Insektpol (nigdy jedna osoba) po wstępnym wywiadzie dotyczącym sytuacji i otrzymaniu zlecenia przybywa na miejsce. Tam ubiera się w specjalistyczną odzież ochronną przeznaczoną do tego typu zabiegów, tj. rękawice ochronne, kombinezon, maskę, obuwie i przystępuje do zabiegu dezynfekcji pomieszczenia oraz wszystkich rzeczy w nim się znajdujących.

Usługa dezynfekcji skierowana jest do każdego, kto chce się czuć bezpiecznie. Do każdej osoby zarażonej oraz podejrzanej o zarażenie. A także do miejsc, gdzie występują różne inne czynniki chorobotwórcze.

Czy w dobie pandemii usługa dezynfekcji jest bardziej skomplikowana? 

W przypadku koronawirusa stosuje się bardzo restrykcyjne zalecenia, tak jak w przypadku innych niebezpiecznych wirusów. Czy jest to SARS-COV 2, czy inny równie groźny wirus, zagrożenie jest zawsze bardzo wysokie i należy zachować szczególną ostrożność oraz zachować procedury bezpieczeństwa.

Czy przy odbyciu kwarantanny trzeba wykonać jakieś kroki w celu dezynfekcji najbliższego otoczenia?

Nie. Jeżeli u osoby poddanej kwarantannie nie stwierdzono czynnika chorobowego i przebieg kwarantanny był bez zaburzeń, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowej dezynfekcji.

W jakich przypadkach należy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty by nie ryzykować własnym zdrowiem?

W każdym przypadku, gdy zachorowanie zostało potwierdzone. Wybierając firmę do współpracy, zwrócić uwagę na jej profesjonalizm. W obecnych czasach jest dużo pseudo firm zajmujących się dezynfekcją. Niech klient zamawiający taką usługę sprawdzi, czy firma posiada uprawnienia do wykonywania dezynfekcji przeciwko SARS- COV 2 oraz czy środki przeznaczone do dezynfekcji posiadają zaświadczenie potwierdzające skuteczność na SARC-COV 2.

Na jakie urządzenia, przedmioty należy najbardziej zwracać uwagę przy koronawirusie?

Na chwile obecną po przeprowadzonych badaniach potwierdzone jest, że koronawirus utrzymuje się do 72 h na plastiku oraz 24 na tekturze, 12 h na bawełnie, a także do 3 w powietrzu. Z tego względu musimy zwracać uwagę na to, czego dotykamy w sklepach, komunikacji miejskiej itp.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem z pewnością mają Państwo rady nie tylko dla ludzi, ale również dla przedsiębiorstw, których dotykają coraz większe obostrzenia.

Wiele przedsiębiorstw oraz instytucji z którymi współpracujemy wprowadziły przerwy między zmianami oraz dezynfekcję stanowisk pracy. W czasie tych przerw wykonujemy dla nich dezynfekcje, żeby nowa zmiana przychodząca do pracy otrzymała sterylne stanowisko pracy. Dodatkowo należałoby aby te firmy zwiększyły bioasekruację, wyposażyły pracowników w maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, zainstalowały dozowniki do płynów do dezynfekcji i położyły maty do dezynfekcji w ciągach komunikacyjnych.

Zawsze służymy poradą dla naszych klientów, żeby czuli się bezpiecznie w obecnej sytuacji.

Insektpol Mrągowo
Lubelska 8B
11-700 Mrągowo
505502749

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij