Budextan Oficerska

W Pieckach ruszyła akcja szycia maseczek ochronnych. Pracownicy GOKSiR „Pegaz”, Klubu Dziecięcego „Słoneczko”  i Środowiskowego Domu Samopomocy zasiedli do maszyn, by nieść pomoc. Mają chęci i umiejętności, ale brakuje im materiałów, dlatego proszą o wsparcie.

Przerwa w działalności pieckowskich instytucji nie oznacza przerwy w pracy. Dzięki pomocy pracowników GOKSiR „Pegaz” i Klubu Dziecięcego „Słoneczko” powstają maseczki ochronne, które trafią do mieszkańców gminy.

Siły połączyli także pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pieckach. Tam także od kilku dni trwa produkcja maseczek, które będą mogły ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia.

Wielkie gminne szycie maseczek zainicjowała wójt gminy, która uważa, że epidemia koronawirusa to czas, kiedy wszystkie ręce powinny iść na pokład. – Jestem bardzo dumna, że na terenie Gminy Piecki są tacy wrażliwi i ofiarni ludzie. Do akcji zgłosiły się także dwie mieszkanki Piecek. Jestem bardzo zadowolona, że w obecnej sytuacji są ludzie dobrej woli, którzy chcą bezinteresownie wspomóc potrzebujących. Przed nami ciężki okres, ale damy radę, bo jak nie my to kto? – mówi wójt Gminy Piecki Agnieszka Kurczewska.

Organizatorzy akcji chcieliby uszyć maseczki dla wszystkich mieszkańców, ale do tego potrzebne jest wsparcie ludzi dobrych serc. – Udało nam się pozyskać maszyny do szycia, a jedna z lokalnych firm podarowała nam także włókninę. To jednak kropla w morzu potrzeb – mówi Alicja Naworska-Kotelon, dyrektor GOKSiR w Pieckach.

Piecki apelują o wsparcie tej szczytnej akcji.  – Prosimy o zaopatrzenie nas w materiały bawełniane (stare pościele, poszewki, prześcieradła, ubrania), najlepiej wyprane w 90 stopniach przed przyniesieniem do nas. Potrzeba nam także nici i gumek –  apeluje dyrektor GOKSiR „Pegaz” w Pieckach.

Maseczki wielokrotnego użytku będą dystrybuowane za pośrednictwem Urzędu Gminy Piecki już od poniedziałku. Mieszkańcy gminy otrzymają je zupełnie za darmo.

Osoby zainteresowane wsparciem akcji mogą dostarczać materiały do GOKSiR po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr 89 742 22 69 (od pn-pt w godz. 7:00 – 15:00).

Marlena Bieleninik

Słowa kluczowe:
Piecki GOKSiR Pegaz koronawirus ŚDS 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij