Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Piknik Country & Folk odbędzie się 24 i 25 lipca 2020r. To już 39. edycja festiwalu, który jest jednym z wydarzeń o najdłuższej historii na polskim muzycznym rynku.

Tegoroczna edycja festiwalu dostarczy atrakcji artystycznych miłośnikom różnych nurtów, składających się na pojemny gatunek muzyczny jakim jest współczesne country. Program z pewnością spełni oczekiwania wszystkich miłośników tradycji i nowoczesności.

To już 39. edycja festiwalu, który jest jednym z wydarzeń o najdłuższej historii na polskim muzycznym rynku. I zarazem wydarzeniem wyjątkowym, bo PIKNIK COUNTRY & FOLK W MRĄGOWIE to:

  • największy Festiwal Muzyki Country i Folk w Polsce
  • jeden z największych i najbardziej cenionych przez światową organizację „Country Music Association” z Nashville, USA, festiwali europejskich z muzyką country
  • absolutna, światowa czołówka artystów country, z wyróżnionymi statuetkami Grammy i nagrodami CMA na czele
  • najlepsze polskie zespoły i artyści sceny country i folk
  • pełne niesamowitej energii i zabawy, wielogodzinne, niezapomniane koncerty relacjonowane przez stacje telewizyjne i radiowe
  • przepięknie położony nad jeziorem Czos, jeden z najnowocześniejszych amfiteatrów w Polsce
  • miejsce corocznych spotkań barwnego środowiska fanów muzyki i kultury country z Polski i krajów sąsiednich, którzy w piknikowy weekend przyjeżdżają tu w sile kilkudziesięciu tysięcy.

Piątek 24 lipca jest adresowany przede wszystkim do fanów nowoczesnego folku/alternative country/indie/americany.

W tym dniu wystąpią między innymi znakomici przedstawiciele tego nurtu z Kwiatem Jabłoni, Agatą Karczewską z zespołem czy genialni muzycy i wokaliści z brytyjskiej grupy The Wandering Hearts. Ten rodzaj muzyki cieszy się stale rosnącą popularnością na światowych i polskich estradach, nie tylko w kręgu młodych odbiorców oczekujących od piosenek szczerości i prawdy, oprawionej w nowoczesne brzmienia muzyki, wywodzącej się z folkowej tradycji.

Sobota 25 lipca dedykowana jest natomiast fanom tradycyjnego country. Headlinerem tego dnia będzie Georgetta Jones z USA, córka najwybitniejszej przedstawicielki country w całej historii gatunku, Tammy Wynette i George Jonesa, niemniej niż Tammy popularnego wokalisty.

Georgetta odziedziczyła po swoich rodzicach talent, który będziemy mogli docenić podczas specjalnego koncertu, poświęconego twórczości jej zmarłej matki pt. „Remembered  Tammy Wynette”. Usłyszymy w nim największe przeboje królowej country music m.inn.  „Stand by Your Man”, „Divorce”, „Til I Get It Right”, czy “Apartment#9”.

W sobotni wieczór nie zabraknie także beztroskiej zabawy, którą dostarczy nam specjalnie przygotowany program pt „Taneczny Piknik”. Wezmą w nim udział popularni polscy artyści: Mariusz Kalaga, Wojciech Dudkowski, Janusz Nastarowicz, Andrzej Trojak, Bożena i Lech Makowieccy, Joanna Dove, Krystyna Mazur i JUCY oraz Mirosław Kalisiewicz. Towarzyszyć im będą polskie i zagraniczne zespoły taneczne.

To oczywiście nie jest wszystko, zarówno jeśli chodzi o program na piątek, jak i na sobotę. Wkrótce uzupełnimy go o kolejne atrakcyjne pozycje.

Bilety są już w sprzedaży w eBilet.pl, ale również w kasie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Do połowy kwietnia kupimy je w promocyjnych  cenach. W tym roku sprzedawane są również karnety na dwa dni festiwalowe oraz pakiety 2- i 4-osobowe, wszystkie ze szczególnie atrakcyjną bonifikatą”