Dziś (18 marca 2020r.) odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli samorządów z powiatu mrągowskiego, służb mundurowych i medycznych, dotyczące sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. 5 mieszkańców powiatu mrągowskiego z podejrzeniem zarażenia znajduje się w szpitalu w Ostródzie. Wyniki nie są jeszcze znane.

- Na tę chwilę 5 mieszkańców powiatu mrągowskiego, z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, znajduje się w szpitalu w Ostródzie. Wyniki nie są jeszcze znane, przypadki zakażeń nie są potwierdzone – poinformowała dziś Beata Doraczyńska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – 16 osób poddanych jest domowej kwarantannie, a około 150 jest pod dozorem epidemicznym.

Pomoc w walce z epidemią zaoferowało wojsko. Przedstawiciel 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapewnił, że powiat mrągowski jest pod opieką żołnierzy, którzy cały czas są w gotowości by nieść pomoc potrzebującym.

Dyrektor mrągowskiego szpitala podziękowała wszystkim za słowa wsparcia, które są wyrazem troski o medyczny personel. - Jesteśmy zdeterminowani, by wirus nie pojawił się w naszej placówce, dlatego wdrożyliśmy wiele procedur – powiedziała dyrektor szpitala Brygida Schlueter-Górska. – Dziękuje firmie, która przekazała personelowi maseczki. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają i dopingują w tym trudnym czasie.

źródło: UM w Mrągowie
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij