Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się w niedzielę 22 marca w godzinach 9-13 na Placu Piłsudskiego w Mrągowie.

– W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi – apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

– Jeśli jesteś ZDROWY i nie masz przeciwwskazań - idź i oddaj krew! – apeluje Jacek Gajda, prezes mrągowskiego oddziału Honorowych Dawców Krwi. – Nie wiemy jak sytuacja epidemiologiczna się rozwinie. Zadbajmy wspólnie o zapasy krwi. Pamiętajcie, że krew potrzebna jest non stop.

Oprócz ambulansu, w Mrągowie pojawią się dwa dodatkowe namioty. W pierwszym odbędzie się dezynfekcja rak, mierzenie temperatury oraz wypełnianie wstępnej ankiety na temat stanu zdrowia itp. Po przejściu wstępnej selekcji przejdziemy do drugiego namiotu, gdzie wypełniamy ankietę do poboru krwi i dopiero wtedy wejdziemy do ambulansu. 

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną przed planowaną wizytą w Centrum Krwiodawstwa zapoznać się z listą krajów, po pobycie w których wymagana jest karencja w oddawaniu krwi. W tej chwili są to: Chiny, Korea Południowa, Japonia, Iran, Włochy, Niemcy, Francja, Hiszpania, USA - stan Waszyngton, Kalifornia, Norwegia, Wielka Brytania, Szwajcaria, Szwecja i Holandia.

 

 

 

 

 

 
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij