Podczas konferencji prasowej obecny minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w tym tygodniu spodziewany jest znaczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Wyraził również nadzieję, że za 7-10 dni tempo wzrostu zachorowań powinno spaść.

– Mamy 150 osób zakażonych koronawirusem. Przygotowujemy się, że w tym tygodniu liczba ta może wzrosnąć do czterocyfrowego wyniku – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Około 800 osób jest w tej chwili hospitalizowanych. Wydano także koło 8 tysięcy decyzji o kwarantannie. – Te dane bardzo szybko się zmieniają. Myślę, że będziemy mieli dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy osób objętych kwarantanną – informuje minister zdrowia.

Na efekty decyzji podjętych w ostatnich dniach przez rząd należy jednak oczekiwać dopiero za 7-10 dni. Wtedy tempo wzrostu zachorowań powinno spaść. Dziś sieć szpitali jednoimiennych ma zostać zaopatrzona w sprzęt ochrony osobistej. Każda placówka otrzyma 1000 sztuk kombinezonów ochronnych, maseczek i gogli. 

– Mamy 19 laboratoriów diagnozujących obecność koronawirusa. W tej chwili rozdysponowaliśmy ponad 40 tys. testów. Wykonaliśmy ich ok. 7-8 tys. Efektów poważnych decyzji, które podjęliśmy w ostatnich dniach, będziemy mogli oczekiwać za 7-10 dni – dodał minister zdrowia.

Według ostatnich danych przekazanych przez służby wojewody warmińsko-mazurskiego w regionie jest obecnie 58 osób hospitalizowanych, w tym 5 zakażonych. Kwarantanną domową objęte są 252 osoby szpitalną objęte są dwie osoby, a nadzorem epidemiologicznym – 936 osób. Jak informuje jednak Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mrągowie na terenie naszego powiatu nie stwierdzono do tej pory żadnych zachorowań.

 

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij