Budextan Oficerska

Przedstawiciele koalicji Ratujmy Mazury złożyli petycję do GDDKiA w Olsztynie przeciwko lokalizacji nowej drogi S16. 

Koalicja, do której należą: Inicjatywa Społeczna Ratujmy Mazury, Greenpeace Polska oraz Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Krajobrazu Kulturowego Mazur „Sadyba" złożyła w piątek petycję przeciwko lokalizacji nowej drogi S16, którą podpisało kolejnych 26 tys. osób. 

Ekolodzy domagają się: odstąpienia od dalszych prac nad obecnie proponowanymi trzema wariantami drogi ekspresowej S16, które doprowadzą do nieodwracalnej dewastacji Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, modernizację i remont obecnie istniejącej sieci drogowej by była bezpieczniejsza i wygodniejsza oraz przygotowania w uzgodnieniu z lokalną społecznością i samorządami alternatywnego projektu, który przede wszystkim wyeliminuje ciężarowy ruch tranzytowy z serca Mazur.

– Tym jest bowiem S16, drogą tranzytową przez Mazury, nie dla Mazur. Podpisy trafiły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] w Olsztynie. Za pośrednictwem działaczy Greenpeace Polska również do Ministerstwa Klimatu i Ministerstwa Infrastruktury –  komentują przedstawiciele Ratujmy Mazury.

źródło: Ratujmy Mazury

 

 

Słowa kluczowe:
S16 kraj województwo ratujmy mazury petycja Mazury 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij