Budextan Oficerska

Strażacy wystosowali apel, związany z codziennymi działaniami, prowadzonymi niezależnie od trwającej epidemii koronawirusa w Polsce. Chodzi o to, aby podczas zgłaszania interwencji, informować operatora 112 lub dyżurnego straży pożarnej o przebywaniu na kwarantannie związanej z COVID-19.      

- Mimo sytuacji epidemiologicznej na terenie naszego kraju jednostki straży pożarnej są niezmiennie w gotowości operacyjnej. (...) Apelujemy do państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji (a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19) poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka pytań związanych z aktualnym zagrożeniem - piszą strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 PSP w Krakowie
 
- Tam, gdzie to możliwe, informacja ta pozwoli nam odpowiednio przygotować się do akcji. Jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby. W naszej pracy mamy kontakt z ratownikami, lekarzami, policjantami. Bądźmy odpowiedzialni, bo sprawny system ratowniczy jest kluczowy w zaistniałej sytuacji - napisali z kolei strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.  

źródło: osp.pl


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij