Budextan Oficerska

Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie insp. Andrzej Skol po ponad 22 latach służby przeszedł na emeryturę. Uroczystość z okazji zdania obowiązków oraz pożegnania ze sztandarem jednostki odbyła się 10 marca 2020 roku.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Urzędzie Miejskim w Mrągowie. Na uroczystości obecni byli m.in.: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Arkadiusz Sylwestrzak, przedstawiciele lokalnego samorządu, szefowie współdziałających na rzecz bezpieczeństwa instytucji i służb, organizacji, policjanci i pracownicy mrągowskiej komendy, znajomi i rodzina.

Insp. Andrzej Skol służbę w policji rozpoczął w sierpniu 1997 roku. Od początku związany był z Komendą Powiatową Policji w Mrągowie i Wydziałem Kryminalnym, gdzie pracował w zespole operacyjno-rozpoznawczym, w zespole dochodzeniowo-śledczym, w zespole do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą. W sierpniu 2007 roku został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. Trzy lata później został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W czerwcu 2016 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Ponad 22 lata poświęcił służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Za efekty uzyskiwane na różnych szczeblach w hierarchii policji był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, miedzy innymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ” srebrną i  brązową odznaką „„Zasłużony Policjant.

Podczas uroczystości Komendant uroczyście pożegnał się ze sztandarem KPP w Mrągowie i złożył ostatni meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Insp. Andrzej Skol podkreślił, że służba w policji oraz w ostatnich latach dowodzenie mrągowską komendą były dla niego ogromnym zaszczytem i ważnym doświadczeniem. Komendant podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie całego powiatu. W podobnym tonie zwrócił się także do przedstawicieli administracji samorządowej w regionie oraz do przedstawicieli zaproszonych instytucji i służb. Podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za możliwość owocnej współpracy. Swoją wdzięczność skierował również w stronę rodziny, dziękując za  wsparcie w trakcie wszystkich lat swojej służby. Służba w Mrągowie na stanowisku komendanta była dla niego ogromnym zaszczytem i wyzwaniem oraz niezwykle ważnym zwieńczeniem pracy zawodowej.

W związku z odejściem ze służby insp. Andrzeja Skola z dniem 28 lutego br. pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie jest mł. insp. Robert Wierciszewski, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

fot. KPP w Mrągowie

źródło: KPP w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Policja na sygnale Andrzej Skol komendant 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij