Na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że placówki oświatowe i szkoły wyższe w całej Polsce zostaną zamknięte na dwa tygodnie.W czwartek i piątek szkoły zapewnią opiekę, ale nie będzie w nich lekcji.

- Jest dla nas jasne, że koronawirus i epidemia może stać się bardzo groźna - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Do opanowania tej sytuacji, do łagodnego przebiegu, bo jesteśmy przekonani, że wirus będzie się rozprzestrzeniał, potrzebne są zdeterminowane działania - dodał.

Lekcje nie będą odbywały się od czwartku 12 marca, natomiast od poniedziałku placówki oświatowe zostaną zamknięte.  Rozporządzenia ministrów obowiązują do środy 25 marca.

– Najlepsze wyjście dla naszych dzieci, to niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci mogą w sposób nieświadomy zarazić inne osoby. Dzieci przechodzą tą chorobę zazwyczaj w sposób łagodny, ale mogą taką chorobę przenieść – dodał premier.

Od jutra (12 marca 2020 roku) zamknięte zostaną  także instytucje kulturalne oraz kina. Instytucje publiczne i kulturalne, stowarzyszenia czy organizatorzy wydają od rana stosowne komunikaty o czasowym zaprzestaniu organizacji imprez czy zajęć.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij