Mieszkanka Mrągowa zostawiła auto na parkingu. Niestety nie zaciągnęła hamulca ręcznego i po chwili samochód stoczył się do jeziora Magistrackiego.

– W piątek 6 marca 2020 r. około godziny 10.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie otrzymał informację o aucie, które tonie w jeziorku Magistrackim w centrum Mrągowa – informuje mł. kpt. Marcin Kordek z KP PSP w Mrągowie.

 Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Mrągowo. Po przybyciu na miejsce okazało się, że samochód osobowy stoczył się do jeziora i zatonął. – Właścicielka auta poinformowała, że w aucie nie ma innych osób czy zwierząt. W celu potwierdzenia tej informacji Kierujący Działaniami Ratowniczymi zadysponował Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Mrągowski nurek zszedł pod wodę, przeszukał zatopione auto. Na szczęście informacja się potwierdziła –relacjonuje mł. kpt. Marcin Kordek.

Po przyjeździe pomocy drogowej nurek podczepił auto do wyciągarki w celu wydobycia auta. Następnie strażacy zneutralizowali film ropopochodny unoszący się na tafli jeziora by ograniczyć zanieczyszczenie wody.

źródło: KP PSP w Mrągowie/ UM w Mrągowie

Fot. asp. Sebastian Miciński, KP PSP w Mrągowie

 


 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij