W miniony weekend odbyła się uroczysta gala, na której poznaliśmy najpopularniejszych sportowców Gminy Mikołajki. Mieszkańcy głosując, brali pod uwagę osiągnięcia indywidualnych zawodników i drużyn w roku 2019. 

Najpopularniejszym sportowcem Miasta i Gminy Mikołajki 2019 został okrzyknięty Adam Gutowski – ambitny i skuteczny szczypiornista UKS Mikołajki, grający na pozycji obrotowego. Adam to uczeń klasy sportowej o profilu piłka ręczna w Szkole Podstawowej w Mikołajkach.  Dzięki pracowitości i zaangażowaniu osiągnął znaczące sukcesy w piłce ręcznej. Do najważniejszych należą:  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mrągowskiego SZS w Piłce Ręcznej chłopców, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu V SZS w Piłce Ręcznej chłopców, I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Mikołajki, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Mikołaj z Piłką Ręczną” w Olsztynie, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Play Handball II” w Ostródzie, I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2019” w Mikołajkach. 

Wśród drużyn triumfował "ŻAK" MKS Kłobuk. Przyznano także wyróżnienia dla aktywnych mieszkańców gminy, którzy wyjątkowo angażują się w życie społeczne czy wychowanie młodzieży: Moniki Kluk, Rafała Karczmarczyka, Janusza Wojcieszka i Anny Muszyńskiej.

źródło: Jarosław Puszko/ UMiG Mikołajki

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij