Na rozpoczynającą tydzień naradę kierownictwa samorządu województwa warmińsko-mazurskiego marszałek Gustaw Marek Brzezin wezwał najważniejsze podległe służby w kontekście zagrożeń epidemiologicznych.

– Systematycznie monitorujemy rozwój sytuacji i planujemy szczegółowy program działania na najbliższe dni – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Aby mieć pod kontrolą stan bezpieczeństwa mieszkańców Warmii i Mazur oraz odwiedzających nas gości, zarząd województwa chce znać aktualny stopień zagrożenia koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 w naszym regionie i w naszych placówkach służby zdrowia.

Na naradę przybyli dyrektorzy głównych szpitali, dla których samorząd województwa jest organem założycielskim, w tym tych największych w regionie: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie czy Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, a także szefowie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. W kontekście bezpośrednich kontaktów międzynarodowych pasażerskich procedury bezpieczeństwa przedstawili szefowie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

– Trzymamy rękę na pulsie zarówno w zakresie kompetencji samorządu województwa, a także koordynując działania z wojewódzkim sztabem zarządzania kryzysowego, ze służbami podległymi wojewodzie i organami centralnymi - bezpieczeństwo zdrowotne na Warmii i Mazurach w obecnej sytuacji epidemiologicznej wymaga stałej i szerokiej współpracy podkreśla Gustaw Marek Brzezin.

Marszałek i członkowie zarządu zapoznali się z aktualną sytuacją zdrowotną w regionie, odebrali informację o stanie podjętych działań, a także zapewnienia o tym, że sytuacja w regionie jest monitorowana, a szpitale są w pełnej gotowości.

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij