Budextan Oficerska

Przez ostatnie miesiące mieszkania w Mrągowie drożeją jak szalone. Dla wielu własne „cztery kąty” zaczynają być marzeniem niezwykle trudnym, a nawet niemożliwym do zrealizowania. Światełkiem w tunelu dla tych wszystkich, którym nie udało się jeszcze nabyć własnego lokum, może być planowane w najbliższym czasie inwestycje mieszkaniowe.

Problem ciągle niezaspokojonego głodu mieszkaniowego rykoszetem uderzył w mieszkańców Mrągowa. Rosnący popyt na mieszkania spowodował, że ceny zwariowały – w ostatnim roku nastąpił wzrost o nawet 40%, czyli o ponad 1.500 zł za m kw.

Tak znaczącą podwyżkę mocno odczuli nie tylko szukający własnego lokum, ale także inwestorzy mieszkaniowi chcący nabyć nieruchomość pod wynajem. Ci drudzy osiągają bardzo małą rentowność przy tak wysokich cenach, więc zaczynają inwestować w innych miastach, gdzie są w stanie taniej kupić i drożej wynająć.

Ceny obecnie nowych mieszkań od deweloperów wahają się w granicach 6,2 - 6,8 tys. zł za m kw. Co gorsza, także właściciele „używanych” mieszkań podwyższyli swoje finansowe oczekiwania. Na rynku wtórnym za metr kwadratowy trzeba obecnie zapłacić od 4,2 do nawet 5,4 tys. zł za m kw.

Wielu z nas zadają sobie więc pytanie - kupić czy jeszcze się wstrzymać? Z obawy przed dalszym wzrostem cen wielu decyduje się na zakup już dziś, ale czy słusznie? Czy mieszkania będą tańsze? A może spełni się czarny scenariusz i będzie już tylko gorzej?

Obawy wielu mieszkańców, co do dalej rosnących cen mieszkań na mrągowskim rynku nieruchomości, studzi dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości Mrągowo. – W mojej ocenie, jeśli nie jest to sprawa nagląca, a Państwa sytuacja finansowa nie pozwala na zakup nieruchomości po obecnych cenach, to lepiej nieco odczekać – podpowiada Janusz Kuszpit.

Freedom Nieruchomości Mrągowo ma dobre wiadomości dla tych, którzy myślą o zakupie własnego lokum w Mrągowie. Odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców mają być planowane na terenie Mrągowa inwestycje, które zakładają budowę mieszkań w konkurencyjnych cenach.

– Obserwujemy z jakimi problemami borykają się mieszkańcy. Nawet 60 proc. naszych klientów, chcąc dmuchać na zimne, zastanawia się, czy na szybko nie kupić mieszkania. Wielu nie może pozwolić sobie na zakup własnego lokum z powodu często wywindowanych cen, które przekraczają rynek olsztyński. Oczywiście niektóre obecnie powstające obiekty mieszkalne mają cenę wysoką i jednocześnie adekwatną do położenia (np. z widokiem na jezioro). Nie każda jednak lokalizacja obroni swoją cenę. Zdajemy sobie sprawę, że lokalna społeczność potrzebuje zmian, podejmujemyt więc współpracę z nowym deweloperem – dodaje Janusz Kuszpit.

Inwestor planuje wybudować budynki wielorodzinne w trzech lokalizacjach na terenie miasta Mrągowa. Dużym atutem planowanych inwestycji będzie nie tylko konkurencyjna cena, ale także wyjątkowe lokalizacje - w bliskiej odległości od już istniejących osiedli i supermarketów oraz z wygodną komunikacją.

– Zamierzeniem zarówno inwestora, jak i naszym jest stworzyć budynki wielorodzinne, które będą wyróżniać się na mapie inwestycji deweloperskich w Mrągowie. Po pierwsze dostępną na kieszenie mieszkańców ceną, po drugie wysoką jakością zastosowanych materiałów i wykonania. W kilku lokalizacjach na terenie miasta powstaną zabudowy wielorodzinne o większym lub mniejszym metrażu. Do kupienia będą mieszkania o powierzchni od 36 do 78 m kw. Cena mieszkania o powierzchni 50-60 m kw. będzie nawet o 100 tyś. niższa niż obecne ceny na rynku. Oznaczać to będzie także, że wrócą ceny z maja 2019 roku – informuje Janusz Kuszpit.

Zgodnie z zapowiedziami budowa bloków ma ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończenie prac budowlanych planowane jest na początek 2022 r. W  miarę  postępów  prac  Freedom Nieruchomości Mrągowo będzie przekazywać Państwu  kolejne,  bardziej  szczegółowe informacje. Zachęcamy także do odwiedzania strony www.freedom-nieruchomosci.pl/biuro/mragowo oraz śledzenia profilu na Facebooku - Freedom Nieruchomości Mrągowo.

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij