Widzowie w Mrągowie będą mogli zobaczyć najlepsze niezależne krótkie filmy świata. Będą to produkcje nagrodzone podczas trzynastej edycji Festiwalu Grand Off.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

W Mrągowie filmy będzie można obejrzeć 17 i 24 marca w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Wstęp na seanse jest wolny (sugerowany wiek od 15 lat).

17 marca, wtorek, godz. 18.00

Najlepszy Scenariusz / Best Script
Tytuł/Title: Morale/Mit im Bund – 13:06
Kraj/Country: German/Niemcy
Reżyseria/Director: Lukas Nathrath

Mara bierze udział w intensywnym szkoleniu niemieckich sił zbrojnych. Gdy inny żołnierz, Weber, upokarza ją przy członkach oddziału, Mara postanawia bronić się, nawet za cenę przekroczenia wyznawanych zasad.

Najlepsza Reżyseria / Best Directing
Tytuł/Title: Rodzice/Parents – 28:00
Kraj/Country: Federacja Rosyjska/ Russian Fedaration
Reżyseria/Director: Evgeniy Shemanov

Rodzice jako jedyni zawsze na nas czekają i zawsze są gotowi przebaczać. Dopóki żyją, chcą nas widywać. Ale przychodzi czas, kiedy jedyne co możemy zrobić dla tych, których kochaliśmy, to pielęgnować pamięć o nich.

Najlepsze Zdjęcia/Best Cinematography
Tytuł/ Title: Wstań - Stand up/ DOUBOUT - 19:27
Kraj/Country: France/ Francja
Reżyseria/Director: Pierre Le Gall, Sarah Malléon Martynika

Ośmioletni Joseph nie może się pogodzić z wyjazdem starszego brata na kontynent. Pod wpływem ludowych opowieści dziadka, sądzi, iż Lentikri, starożytny martynikański potwór, grasuje w pobliżu domu, żeby zaatakować jego bliskich. Decyduje się na konfrontację.

Najlepszy Montaż/Best Editing
Tytuł/ Title: Bifurcation point/Punkt bifurkacji – 20:00
Kraj/Country: Russian Federation/ Rosja
Reżyseria/Director: Leonid Gardash

Często nie jesteśmy świadomi, że nasze działania przynoszą zaskakujące, a nawet katastrofalne skutki. Punkt bifurkacji, według teorii chaosu, to moment, gdzie najmniejsza zmiana układu może prowadzić do znacznych zmian w jego stabilności. W codziennym życiu, jest to chwila, która może na zawsze zmienić nasz los. Kumpelski żart staje się dla dwudziestoletniego Artema i doświadczonego policjanta ich własnym „punktem bifurkacji”.

Najlepsza Scenografia / Best Production Design
Tytuł/ Title: Franka – 29:21
Kraj/Country: Belarus/ Białoruś
Reżyseria/Director: Mitry Semenov-Aleynikov

Białoruś, rok 1943. Ranny żołnierz niemiecki przychodzi do gospodarstwa, w którym mieszkają doświadczone przez wojnę kobiety. Przestraszone, prawie go zabijają, jednak w odruchu litości, zabierają go do domu. Czy będą w stanie żyć z wrogiem?

24 marca, wtorek, godz. 18.00

BEST ACTRESS / NAJLEPSZA AKTORKA
Tytuł/ Title: Freigang/ Day Release/ Przepustka – 35:00
Kraj/Country: Austria
Reżyseria/Director: Martin Winter

Kathy to dwudziestopięcioletnia osadzona, która dostaje przepustkę z okazji urodzin synka. Opuszcza wiedeńskie więzienie, aby odwiedzić go w mieszkaniu swojej matki. Kobieta nie radzi sobie z życiem, zaniedbując wnuka. Ten dzień staje się dla Kathy wyzwaniem. Zanim wróci wieczorem do więzienia, musi znaleźć dziecku nowy dom, konfrontując się z przeszłością. Prowadzi wyścig z czasem, zmagając się jednocześnie z własnymi potrzebami.

BEST ACTOR / NAJLEPSZY AKTOR
Tytuł/ Title: Portraitist/ Portrecista – 16:00
Kraj/Country: Luxembourg/ Luksemburg
Aktor/Actor: Cyrus Neshvad

Mężczyzna na skraju depresji dostaje wiadomość o śmiertelnej chorobie wnuczki. Syn prosi go o opiekę nad nią. Dziadek nawiązuje relację z dziewczynką poprzez sztukę, co wprowadza trochę światła do ich życia.

BEST FICTION / NAJLEPSZA FABUŁA
Tytuł/ Title: Arcángel/ Archangel - 18:00
Kraj/Country: Mexico/ Meksyk
Reżyseria/Director: Angeles Cruz

Archanioł to pięćdziesięcioletni rolnik, który traci wzrok. Zanim całkiem pogrąży się w ciemności, musi znaleźć opiekę dla Patrocinii, starszej kobiety z wioski, która ma tylko jego.

BEST DOCUMENTARY / NAJLEPSZY DOKUMENT
Tytuł/ Title: El Infierno/Hell/ Piekło – 20:00
Kraj/Country: Sierra Leone
Reżyseria/Director: Raúl de la Fuente

Chennu popełnił pierwsze przestępstwo w wieku piętnastu lat. Żył wtedy na ulicy. Trafił do piekła- więzienia na Pademba Road we Freetown. Rządzi tam Sillah. Jest to straszne miejsce. Chennu wyszedł po czterech latach. Teraz wraca tam ponownie.

BEST ANIMATION / NAJLEPSZA ANIMACJA
Tytuł/ Title: Cinetic / Wir – 06:27
Kraj/Country: Francja / France
Reżyseria/Director: Thomas Lagana

Podróżny zasypia w pociągu w drodze do domu. Gdy budzi się, zauważa, że jest sam. Postanawia sprawdzić, co się stało.

 

BEST POLISH MOVIE / NAJLEPSZY FILM POLSKI
Tytuł/ Title: Techno – 24:00
Kraj/Country: Polska/Poland
Reżyseria/Director: Tadeusz Łysiak

Sześćdziesięcioletni rolnik, Ryszard, zajmuje się chorą na Alzeimera żoną. Moda dziewczyna z dużego miasta, którą spotyka przypadkiem, wprowadza go w świat muzyki techno. Chociaż na chwilę może zapomnieć o ogromnej odpowiedzialności, którą dźwiga na swoich barkach.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij