W piątek 6 marca weterani przygotowujący się do startu w zawodach Invictus Games, które w maju odbędą się w Hadze, odbyli ostatni sprawdzian formy. Tym razem miał on wymiar międzynarodowy, gdyż z drużyną siatkarzy Team Invictus Poland zmierzyli się żołnierze tworzący Batalionową Grupę Bojową NATO.

Stacjonujący na co dzień w Orzyszu sojusznicy z USA< Rumunii i Chorwacji przyjęli zaproszenie do rozegrania towarzyskiego meczu siatkówki na siedząco. Przybycie do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo było dla nich okazją do zapoznania się z bazą sportową i całym zapleczem ośrodka, w którym do startu przygotowują się polscy weterani.

Sam mecz siatkówki był bardzo emocjonujący, choć pierwsze dwa sety dość wyraźnie wygrali polscy weterani. Dopiero po wymieszaniu składów kolejny set był już znacznie bardziej wyrównany. Dla żołnierzy Grupy Bojowej była to pierwsza okazja, by spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu i nie kryli uznania dla poziomu, jaki prezentują zawodnicy Team Invictus Poland.

Oprócz zmagań siatkarskich chętni mieli okazję zapoznać się z podstawami strzelania z łuku, pod czujnym okiem trenera Ryszarda Bukańskiego i jego łuczników. Ten element wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Zarówno znagania siatkarskie jak i lekcję łucznictwa z zainteresowaniem obserwował dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej z Olsztyna i uczniowie mrągowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Tekst Jacek Matuszak

Zdjęcia Waldemar Młynarczyk / COM CAM DORSZ   źródło: ZS Nr 2

 

Międzynarodowy sprawdzian formy Team Invictus

 
Słowa kluczowe:
Mrągowo WOSzK wojsko Team Invictus sport 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij