W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce oraz wzmożoną zachorowalnością na grypę sezonową w Mrągowie odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 Spotkanie poprowadziła Beata Doraczyńska, dyrektor mrągowskiego „Sanepidu”, która przekazała najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa, i tego jak należy postępować w związku z wirusem. Mówiono o profilaktyce: częstym i prawidłowym myciu rąk, ograniczeniu przebywania w dużych skupiskach ludzkich oraz zasłanianiu ust podczas kichania czy kasłania.

- Nie wpadajmy w panikę, dbajmy o zasady higieny. Zachowajmy zdrowy rozsądek i spokój – zaapelowała Beata Doraczyńska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie, podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele mrągowskich placówek wychowawczo-oświatowych. Poruszono także temat profilaktyki koronawirusa w szkołach i przedszkolach i jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia.

źródło: UM w Mrągowie

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij