20 marca o godzinie 19.00 z okazji Dnia Św. Patryka w CKiT wystąpi zespół SHANNON wraz z solistą najsłynniejszego irlandzkiego tanecznego show "Lord of the Dance" - Damienem Dohertym. Przed koncertem odbędą się także warsztaty tańca irlandzkiego.

Zespół SHANNON został założony w 1994 r. przez Marcina Rumińskiego. Wielokrotnie zmieniał swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe w czołówce reprezentantów muzyki celtyckiej w Polsce, Europie i świecie. Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i world, z rockiem, jazzem czy popem od lat stanowi charakterystyczną cechą ich stylu. SHANNON wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzył „Dublin Dancers” – jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce. Zespół współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Turnauem. Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem o składzie międzynarodowym, do składu dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia - Oisin Dillon. SHANNON może się poszczycić udziałem w największych światowych festiwalach folkowych: Rainforest World Music Festival (Borneo-Malezja 2005, 2007), Celtica (IT 2005, 2011, 2013), Triskell (IT 2013), Celtival (IT 2013), Festival Celtique (Luxembourg-Grund 2012), Celtie d’Oc (FR 2010), NovaAria Festival (IT 2010), Interceltique de Lorient – off Festival (Francja-Bretania 2003-2012).

Damien Doherty rozpoczął naukę tańca w wieku 4 lat, kontynuując tym samym tradycję rodzinną. Jego babcia Ita Cadwell była gwiazdą tradycyjnego tańca irlandzkiego. Tańcząc w wielu zespołach, sięgnął po najwyższe trofea w Irlandii oraz na arenie międzynarodowej, aby ostatecznie znaleźć się w gronie 4 najbardziej utalentowanych tancerzy irlandzkich. W 1998 roku Damien został zaproszony do współpracy przez mistrza i legendę tańca irlandzkiego Michaela Flatley'a i wkrótce po tym został solistą najsłynniejszego irlandzkiego tanecznego show „Lord of the Dance”. W swojej karierze tańczył i występował w wielu programach telewizyjnych oraz dla wielu znanych osobistości w ponad 40 krajach na 5 kontynentach.

Damien Doherty wraz z zespołem SHANNON stworzyli wspaniały team, łączący najwyższy kunszt muzyczny z najwyższego poziomu umiejętnościami irlandzkiego tańca tradycyjnego. W trakcie występów publiczność nie potrafi powstrzymać entuzjazmu, a recenzje po koncertach nie pozostawią wątpliwości, że jest to połączenie klasy światowej.

WARSZTATY „Padraig Dencers” – taniec z najciemniejszych uliczek Dublina, prowadzenie - Damien Doherty

W odpowiedzi na tradycję nauki tańca, w ramach obchodów Dnia Świętego Patryka i realizowanej z tej okazji trasy koncertowej zespołu SHANNON zaplanowano także warsztaty tańca irlandzkiego, które poprowadzie Damien Doherty. Warsztaty odbędą się przed koncertem o godzinie 17.00 Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się mailowo: m.szymborska@ckit.mragowo.pl lub telefonicznie (89)7433469.

BILETY 35 zł - normalny / 30 zł - ulgowy dla uczniów, studentów lub na kartę RTP/MKS 

w dniu koncertu  45 zł - normalny / 40 zł - ulgowy dla uczniów, studentów lub na kartę RTP/MKS 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij