10 instruktorów zumby porwie do tańca mieszkańców Mrągowa, aby pomóc Marcelince Biernackiej. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2020 roku (sobota) w godz.16.00-19.00 w hali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego 6 w Mrągowie.

Marcelinka urodziła się 22 kwietnia 2019 roku z wadą prawej nóżki (zdeformowana kość piszczelowa oraz większą ilością paluszków w stopie) - hemimelią piszczelową, która zdarza się raz na milion urodzeń. Jedyną nadzieją na uniknięcie amputacji i samodzielne chodzenie Marcelinki jest operacja przeprowadzona przez jednego z najlepszych ortopedów na świecie dr. Dror'a Paley’a. Jej koszt to ponad 257 tysięcy złotych.

Choć udało już się zebrać większość potrzebnej kwoty, to na tym przyszłe wydatki się nie skończą. Po operacji dziewczynka potrzebować będzie jeszcze rehabilitacji czy chociażby specjalistycznego obuwia. To także pierwsza z trzech operacji, jaką musi przejść Marcelinka, by móc postawić pierwsze kroki.

Marta Mikłasz, Anna Weber, Joanna Jurczak wspólnie z Girl Power Team z Mrągowa postanowiły pomóc i zebrać choć część funduszy na operację i dalszą rehabilitację dziewczynki. To dzięki ich inicjatywie w sobotę 7 marca 2020 roku w godz.16.00-19.00 w hali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego 6 w Mrągowie odbędzie się Dzień Kobiet w szczytnym celu, czyli Charytatywny Maraton Zumba na rzecz Marcelinki Biernackiej.

Cegiełka wstępu wynosi 20zł (dorośli) lub 10 zł (dzieci). Wszystkie pieniądze zebrane podczas maratonu zostaną przekazane na operację i leczenie dziecka.

MB/UM w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij