Plaga nietrzeźwych kierowców na terenie powiatu mrągowskiego. 

Każdego dnia policjanci podczas służby na drogach dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Niestety wciąż jedną z najczęstszych przyczyn interwencji jest podejrzenie o jeździe pod wpływem alkoholu. Wobec tak nieodpowiedzialnych osób policjani nie są pobłażliwi.

W sobotę po godzinie 9.00 patrol policji otrzymał informację, że granatowym passatem może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd na terenie gminy Mikołajki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy - tym razem rowerzysta - został zatrzymany do kontroli drogowej w Pieckach. On również miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia około godziny 16.00 funkcjonariusze otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Pieckach na ulicy Przemysłowej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca peugota uderzył w zaparkowane bmw. Sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godzinie 9.00 na ulicy Wojska Polskiego w Mrągowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierowca, który zdecydował się wsiąść na jednoślad mimo, że wcześniej pił alkohol, został zatrzymany po godzinie 15.00 w Faszczach. Miał blisko 1,2 promila alkoholu.

Tego samego dnia po godzinie 19.00 na ulicy Przemysłowej w Mrągowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Ten kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Ci nietrzeźwi kierowcy, którzy kierowali osobówkami, stracili podczas interwencji prawa jazdy. Dodatkowo za popełnienie przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd wobec sprawcy skazanego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. Rowerzyści za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.  

źródło: KPP w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Policja na sygnale powiat mrągowski 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij