Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna kategorycznie zaprzecza jakoby w Mrągowie stwierdzono przypadek zarażenia koronawirusem.

Dzisiaj w godzinach porannych zamknięto na nieco ponad godzinę jedną z przychodni lekarskich w Mrągowie. Przyczyną miało być pojawienie się pacjenta, u którego wstępnie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mrągowie całkowicie zaprzecza jednak tym doniesieniom. 

– Przychodnia została zamknięta z powodu dezynfekcji. Pragnę jednak wszystkich uspokoić. Nie ma stwierdzonego żadnego przypadku koronawirusa w Mrągowie. Oczywiście będziemy reagować i na bieżąco informować, ale na razie nic się absolutnie nie dzieje – informuje Beata Doraczyńska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie.

Co więcej, póki co nie ma oficjalnie potwierdzonego przypadku koronawirusa w całej Polsce. Na zwołanej niedawno konferencji Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zdementował wszelkie tego typu doniesienia. – Wszystkie informacje o oficjalnym zakażeniu są nieprawdziwe. Oddziały zakaźne są gotowe na przyjmowanie pacjentów. Jesteśmy pewni, że prędzej czy później wirus pojawi się w naszym kraju. Wówczas będziemy przygotowani. 

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij