Uczniowie Zespołu Oświatowo-Sportowego "Baza" w Mrągowie poznali historię żołnierzy wyklętych w ramach uroczystości "Polskie Drogi do Niepodległości - historia najnowsza". 

21 lutego 2020 roku w mrągowskiej "Bazie" zadebiutowała wystawa "Niezłomni Wyklęci" przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. – Historia i tożsamość są jednymi z fundamentalnych wartości każdego państwa. Nie da się budować przyszłości bez wiedzy o swojej historii i tradycjach narodu. Troska o wychowanie młodych pokoleń, to myślenie o wolności i niepodległości Polski w przyszłości – informuje Anna Onisiewicz, dyrektor ZOS „Baza” w Mrągowie.

Walory wystawy podkreślał także Dawid Zagził z olsztyńskiej delgatury IPN. – Przypominamy nie tylko o postaciach bardziej znanych jak rotmistrz Witold Pileckich, ale o tych mniej znanych lecz równie ważnych dla naszej historii. Instytut Pamięci Narodowej prowadzi bardzo szeroko zakrojone badania by odnaleźć, zidentyfikować a wreszcie godnie upamiętnić tych, o których wcześniej nie można było mówić. 

Wystawa pojawiła się w mrągowskiej szkole w związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które obchodzone jest 1 marca.

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij