Blisko 11 tys. zł udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego na rzecz Marcelinki Biernackiej ze Śniadowa. Datki z licytacji i puszek zostaną przekazane na operację zdeformowanej nóżki. Wszystkim, którzy pojawili się podczas sobotniego wydarzenia w Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie, gratulujemy wielkich serc!

Mrągowianie po raz kolejny pokazali jak wielkie mają serca. Podczas sobotniego koncertu „Co ma miłość do kochania II”, który odbył się w Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie, na rzecz małej Marcelinki zebrano kwotę 10 840 zł.

–  Do walki o nóżkę Marcelinki przyłączyło się sześćdziesięciu darczyńców, to z ich pomocą udało się nam zorganizować licytację cennych przedmiotów i voucherów, a wieczór umilały występy utalentowanej młodzieży pod muzycznym kierunkiem Mariusza Garnowskiego. Nasza radość jest podwójna, bo udało nam się dwukrotnie zwiększyć wynik z ubiegłego roku i na liczniku znalazła się prawie cała suma, której brakuje do operacji dziewczynki – podsumowują organizatorzy wydarzenia.

Kwota 257 273,21 zł, która jeszcze kilka miesięcy temu wydawała się nieosiągalna, została zebrana prawie w całości. – Na szczęście historia Marcelinki wzruszyła wielu mieszkańców, a na jej konto wypływały pieniądze zbierane podczas wielu lokalnych wydarzeń charytatywnych i zbiórek, fundusze wpłacane za pośrednictwem internetowych portali i licytacji na Facebooku. W dniu koncertu usłyszeliśmy od mamy Marcelinki, że brakuje jedynie 12 tys. zł i w tę sobotę cudów także my dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do tej wspaniałej akcji – dodają organizatorzy koncertu.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i wzruszona całym wydarzeniem, cudownym podejściem ludzi, którzy to zorganizowani i wszystkimi biorącymi udział w koncercie. Było wspaniale – przyznaje wzruszona Małgorzata Chrzanowska, mama Marcelinki.

Do szczęścia potrzebne jest jedynie kilkaset złotych, ale po operacji dziewczynka potrzebować będzie jeszcze rehabilitacji czy chociażby specjalistycznego obuwia. To także pierwsza z trzech operacji, jaką musi przejść Marcelinka, by móc postawić pierwsze kroki. Ta ma się odbyć w połowie kwietnia w warszawskiej klinice dr. Paley'a.

Zachęcamy do dołączenia do facebookowej grupy „Licytacje – Wspólnie uratujemy nóżkę Marcelinki” oraz do uczestnictwa w Charytatywnym Maratonie Zumby dla Marcelinki oraz Turnieju dla Kazika i Marcelinki, które zaplanowano na 7 marca. Pierwsza z imprez odbędzie się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2, a druga w hali widowiskowo-sportowej. Dodatkowo, nadal można wpłacać datki za pośrednictwem www.dzieciom.pl/podopieczni/36147. Każda, dosłownie złotówka ma znaczenie. Nawet symboliczna wpłata jest na wagę złota.

Cały koncert wraz z licytacjami

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij